Füg - Timaş Yayınları

fug-9786050847314.jpg
Ağacı ayakta tutan ve onu toprağa bağlayan köküdür.
Marka: Timaş İnanç
Kitaplık: İnanç Kitaplığı
Diziler: Kişisel Gelişim
Sayfa / Ebat: 208s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Nisan’23 / Nisan’23
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4731-4
Barkod: 9786050847314
Üst Başlık: a
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Huzur için daha ne bekliyorsun? 

Kendini okudun mu?

Hakikati mi arıyorsun?

Hayatın hızlı akışı ve yoğun gündemi karşısında insanlar adeta nehir akıntısına kendini kaptırmış bir sal gibiler... Ne durabiliyorlar ne de yönlerini tayin edebilme imkanına sahipler. Füg, kendi benliğini unutmuş, en şerefli varlık olma erdem ve faziletlerini yitirmiş, dünyanın aldatıcılığı karşısında kanmış ve kandırılmış insanoğluna bir sükunet çağrısıdır. Aileden toplumsal hayata, gündelik yaşantıdan ticarete, çocukluktan dostluğa kadar pek çok konu samimi ve akıcı bir dille muhatabını aramakta... Neredeyse kırk yıla yakın bir süre iş hayatının içinde bulunmuş tecrübeli bir iş adamının hayatı ve gündelik rutinleri sorguladığı bu kitap Anadolu irfan geleneğinin beslenme kaynaklarından faydalanarak esaslı ve parlak bir davet içermekte. Psiklolojik buhran yaşayan fertlerin kendi kimliklerini ve zaman algısını yitirmesinin adı olan Füg, dünyada gayesini ve kendini kaybeden insanlara bir çeşit rehberlik sunmakta. 
Editörün görüşü
Füg adı ilk okuyan pek çok kimseye yabancı geleceği muhakkak... Hem psikiyatri hem de müzik alanında kullanılan bir terim. Psikolojik anlamda insanın yaşadığı yoğun stres, bunalım, buhran ve problemlerden ötürü çok kısa bir süre yaşadığı zamanı ve mekanı terk etmesi, kendisini ve her şeyi unutması. Yıllarca iş hayatının yoğun temposunu yaşamış ve uluslar arası ticaretin en hassas noktalarında iş yapmış bir iş adamının hem tecrübe hem de bu toprakların irfanıyla harmanladığı bu deneme türü eseri, hayat yolunda acılar, ıstıraplar çekmiş ve yönünü yitirmiş pek çok kişiye bir ışık demeti sunacaktır.
En önemli cümle
Derdin sende ama görmezlikten geliyorsun. Farkında değil gibisin ama ilacın da sende. Küçük bir varlık sanıyorsun kendini hâlbuki ‘en büyük âlem’ sende dürülmüş.
Bu kitap neden önemli
Bu kitap, korkunç ve en hızlı ama en niteliksiz bir şekilde hayatı tükettiğimiz bir asırda yön duygusunu yitirmiş, pusulaya ihtiyaç duyan ve bu anlamda "kişisel gelişim" kılıfları altında "benlik ve ego" üretmekten özge bir çıktısı olmayan uğraşlarla vaktini zayi eden insanlara seslenmekte... Onlara, durup rahat bir nefes alıp çevresinde gözlem yapmalarını tavsiye etmekte
Anahtar kelime
Füg, Sabır, İletişim, Evlilik, Çocuk, Kader, Bilinçli Farkındalık, Yaşam Koçu

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bir-imtihandir-dunya-9786259424231.jpg

Bir İmtihandır Dünya

Soner Duman
Timaş İnanç
150.00 TL
kalbin-donusumu-9786259424224.jpg

Kalbin Dönüşümü

Nesibe Küçük Cansever
Timaş İnanç
200.00 TL
bakara-suresi-sohbetleri-2-9786050847895.jpg

Bakara Suresi Sohbetleri 2

Nouman Ali Khan
Timaş İnanç
200.00 TL