İbni Sina Hekimlerin Sultanı - Timaş Yayınları

ibni-sina-hekimlerin-sultani-9786257844666.jpg

İbni Sina Hekimlerin Sultanı

Hekimlerin Sultanıyla Tanışmaya Hazır mısın?
Marka: Eğlenceli Bilgi
Kitaplık: Eğlenceli Bilgi Dünyası
Diziler: Eğlenceli Bilim
Sayfa / Ebat: 128s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Ocak’23 / Ocak’23
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-7844-66-6
Barkod: 9786257844666
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Türk-İslam bilginlerinden kaçının ismini sayabilirsiniz? Üç, beş, on? Sayı kaç olursa olsun saydıklarınız arasında bir isim mutlaka yer alacaktır: İbni Sina... O, hepimizin hafızasına kazınmış çok ama çok büyük bir bilgin, unutulmaz tarihî bir şahsiyet ve çalışma azmiyle eşsiz bir karakterdir. Şimdi İbni Sina’nın günümüzden bin yıl önceki ilham veren hayatını, şaşırtıcı çalışmalarını ve modern tıbba katkılarını “Eğlenceli Bilim” tadında öğrenme ve onu rol model zamanı!
Editörün görüşü
Hekimlerin Sultanı İbni Sina kitabı, bilim tarihine yön vermiş olan ve tıp biliminin dünya çapında bir değeri olan İbni Sina'yı oldukça öz bilgilerle anlatıyor. Bu anlamda çocukların ilgisini çekecek unsurların ön plana çıkarıldığı eser, yazarın bu yöndeki kaynak araştırmalarının derinliğini gösteriyor. Akıcı üslubu ve metinlerle bütünlüğü sağlayan esprili karikatürler, eserin hitap ettiği yaş grubu için referans kategorisine rahatça girmesini sağlıyor.
En önemli cümle
İbni Sina’yı anlatmaya geçmeden önce dönemi kafamızda canlandırmaya ne dersiniz?
Bu kitap neden önemli
Kitabın en önemli özelliklerinden biri X ve Alfa kuşağının özelliklerine uygun olması. Bilindiği gibi bu kuşaklar çok meraklı; bilginin kısa, öz ve sade şekilde servis edilmesini istiyor ve eğlenecekleri kitaplara yöneliyor. Kitap bu noktada çok önemli bir okuma önerisi olacaktır. Kitabı önemli kılan bir başka özellik, okuyucuya araştırma, sorgulama, eleştirel düşünce becerisi kazandırması. Her sınıf seviyesinin dikkatini çeken, merak uyandıran bir konu olduğu için hitap ettiği kitle çok geniştir. Bu çalışma aynı zamanda okura özgüven aşılayacak, hayal etmenin ve çalışmasının sonuçları üzerinden etki uyandıracaktır. Pedagojik çerçevesi de hassasiyetle çizilen kitap, hikâyeleştirme tarzındaki anlatımıyla kitap okumayı daha sürükleyici hâle getiriyor. Özellikle kitap okumayı sevmeyen öğrenciler için harika bir başlangıç olacaktır.
Anahtar kelime
İbni Sina, Bilim, Bilim kitapları, Bilim İnsanları, Bilim Tarihi, Hekimlik, Doktor, Tıp, Ameliyat, İlaç, Hasta, Hastalık

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
kisa-dunya-tarihi-dunyaya-yon-veren-olaylar-9786257844819.jpg

Kısa Dünya Tarihi-dünyaya Yön Veren Olaylar

Nurlan Nazlı Kaya
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL
3-2-1-kayit---bugun-ne-izlesem-9786257844772.jpg

3-2-1 Kayıt - Bugün Ne İzlesem?

Haktan Kaan İçel
Eğlenceli Bilgi
100.00 TL