İnsanı Tanıma Sanatı - Timaş Yayınları

insani-tanima-sanati-9786050848663.jpg

İnsanı Tanıma Sanatı

"İnsanın kaderi, ruhunda saklıdır."
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Psikoloji Kitaplığı
Diziler: Psikoloji
Sayfa / Ebat: 304s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mart’24 / Mart’24
Baskı Sayısı: 1
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-08-4866-3
Barkod: 9786050848663
125.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

"Bu kitap, Bireysel Psikoloji’nin temellerini okuyuculara anlatmayı amaçlayan niteliktedir. Aynı zamanda bu prensiplerin kişinin sadece dünyayla ve çevresiyle olan ilişkilerini değil, kişisel yaşamını düzenleme konusundaki günlük ilişkilerini nasıl etkilediğini pratiğe dökme amacını taşır.

Kitap, Viyana'daki Halk Enstitüsü'nde bir yıl boyunca, her yaş ve meslekten yüzlerce kadın ve erkeğe verilen derslerden esinlenerek hazırlanmıştır. Kitabın amacı, bireyin hatalı davranışlarının toplumsal yaşamın uyumuna nasıl etki ettiğini vurgulamaktır.

Aynı zamanda bireyin kendi hatalarını öğrenmesine yardımcı olmak ve son olarak da toplumsal yaşama uyum sağlamak için nasıl daha bilinçli bir şekilde ilerleyebileceğini göstermektir. İş hayatında veya bilimde yapılan hatalar pahalıya mal olabilir ve çok üzücüdür. Ancak yaşamın yönetilmesiyle ilgili hatalar genellikle yaşamın kendisi için tehlikeli olabilir.

Bu kitap, kendi doğasını daha iyi anlama yolundaki insanın yolculuğuna ışık tutma amacını taşır."

Alfred Adler

 

Editörün görüşü
Derinlik Psikolojisinin üç büyük temsilcisinden biri olan ve Bireysel Psikoloji ekolünü kuran Alfred Adler, psikoloji literatürü için önemli bir isim. Aynı zamanda sosyal unsurun öneminin üzerinde durmasıyla psikolojiyi topluma taşıyan kişi olarak anılıyor. İnsanı Tanıma Sanatı ise Bireysel Psikolojinin temelleriyle birlikte insanın gündelik hayattaki davranışlarını anlamaya yönelen, pratik hayata uzanan bir rehberdir.
En önemli cümle
İnsanlar, kendi doğaları hakkında daha fazla bilgiye sahip olsalardı, daha sorunsuz bir şekilde yaşayabilirlerdi. Çünkü çatışmalar ve anlaşmazlıklar, birbirimizi anlamadığımız ve yüzeysel ilişkiler kurmak için maskeler taktığımız durumlarda ortaya çıkar.
Bu kitap neden önemli
Alfred Adler, çağdaş psikolojinin en önemli isimlerinden biridir. Bu kitapta, kurduğu Bireysel Psikoloji ekolünün temel ilkeleriyle birlikte insanın çevresiyle kurduğu ilişkileri belirleyen dinamikleri anlatır. Adler'in konuları ele alma biçimi ve verdiği örnekler herkes tarafından anlaşılabilir netlik ve basitliktedir ve pratik hayatla iç içedir. Adler, "insan ve toplum arasındaki kaçınlmaz etkileşimi merkeze koyarak bireysel ve toplumsal iyileşmeyi bir arada ele alır.

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
can-9786050848793.jpg

Can

Andrey Platonov
Timaş Yayınları
125.00 TL