Mowgli - Bir Orman Efsanesi - Timaş Yayınları

mowgli---bir-orman-efsanesi-9786051443010.jpg
Yeni

Mowgli - Bir Orman Efsanesi

"Hayat bir mücadele değil, bir yardımlaşmadır..."
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Genç Kurgu
Diziler: Macera
Sayfa / Ebat: 200s. / 11,5x21
İlk ve Son Baskı: Temmuz’24 / Temmuz’24
Baskı Sayısı: 1
Tercüman:
ISBN: 978-605-144-301-0
Barkod: 9786051443010
120.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Ormanın kalbinde geçen, dostluğun değeri ve doğaya saygı duymanın önemi hakkında etkileyici bir hikâye…

Küçük bir bebekken Hindistan’ın tropik ormanlarında, kaplan saldırısına uğrayan ailesinden ayrılan Mowgli, kurtlar tarafından büyütülür.

Anne Kurt Raksha ve sürünün lideri Akela tarafından evlat edinilerek orman yaşamına uyum sağlamayı öğrenir. Orman sakinleriyle arkadaş olur. Şişman bozayı Baloo’dan ormanın kanunlarını öğrenir. Kara panter Bagheera ise onun hem en iyi arkadaşı hem de rehberidir. Bir yandan heyecan dolu maceralar yaşarken bir yandan da hayatta kalma ve yaşam hakkında paha biçilmez dersler alan Mowgli, genç ve yetenekli bir avcı olarak yetişir.

Ancak insanlardan nefret eden Bengal kaplanı Shere Khan, intikam almak için Mowgli’nin peşindedir.

Bagheera, genç arkadaşını korumak için onun insanların arasına dönmesi gerektiğini söyler. Hayatını kurtarabilmek için çok sevdiği ormanı ve hayvan dostlarını geride bırakmakla karşı karşıya kalan Mowgli, zor bir seçim yapmak zorundadır...

Editörün görüşü
• Nesiller boyunca okuyucularını büyüleyen, doğanın harikalarına övgü niteliğinde macera dolu keyifli bir kitap… • Büyüleyici manzaralar eşliğinde tehlike ve dostluğun iç içe geçtiği yemyeşil bir dünyada insanlar ve evcilleştirilmemiş dünya arasındaki güçlü bağları ortaya çıkaran zamansız bir kurgu… • Anne kurt Raksha, kara panter Bagheera, sevimli ayı Baloo, Hint faresi Rikki-Tikki-Tavi, piton Kaa, intikamcı kaplan Shere Khan… Doğal yaşamdan unutulmaz karakterleri ve zengin anlatımıyla her yaştan okuyucuya okuma keyfi sunan bir gençlik klasiği…
En önemli cümle
"Çünkü o, her ne kadar kendini bir kurt olarak görse de gerçekte bir insandı. Ve yaratılmış olan hiçbir mahluk özünde ‘yaradılış kanunu’nun dışına çıkamazdı."
Bu kitap neden önemli
• Hayatın bir mücadele değil bir yardımlaşma olduğunu gösteriyor. • Doğal yaşamın güzellilerine dikkat çekiyor. • Yaradılış kanunlarındaki mucizevi dengeye işaret ediyor. • Okurunu farklı bir maceranın içine çekiyor. • Hayatta kalma sanatı ve hayvanlar arasındaki uyumu keşfetmeyi sağlıyor.

Diğer kitaplara göz atın