Büyümeyen Çocuk Peter Pan - Timaş Yayınları

buyumeyen-cocuk-peter-pan-9786051442990.jpg
Yeni

Büyümeyen Çocuk Peter Pan

Büyümeyen çocuk Peter Pan ile her çocuğun gitmek isteyeceği, hayallerin ötesindeki ülkeye sıra dışı bir yolculuk…
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Genç Kurgu / Roman
Diziler: Fantastik
Sayfa / Ebat: 160s. / 11,5x21
İlk ve Son Baskı: Mart’24 / Mart’24
Baskı Sayısı: 1
Tercüman:
ISBN: 978-605-144-299-0
Barkod: 9786051442990
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Büyümeyen çocuk Peter Pan ile her çocuğun gitmek isteyeceği, hayallerin ötesindeki ülkeye sıra dışı bir yolculuk…

 

Peter, Neverland’da peri arkadaşı Tinker Bell ve kayıp çocuklarla beraber yaşamaktadır. Bir gün kayıp gölgesinin peşinden bir evin penceresinden içeriye düşer. Böylece bu evde yaşayan üç çocuğun Neverland’a yolculuk serüvenleri, Peter’in onlara uçmayı öğretmesiyle başlar.

 

İçinde birçok ormanın bulunduğu Neverland, kayıp çocukların, Kızılderililerin, korsanların, denizkızlarının, Peter’in düşmanı olan Kaptan Hook ve arkadaşlarının yaşadığı gizemli bir adadır. Peter ile yaşadıkları bir kavganın ardından elini kaybeden ve elinin yerine metal bir kanca takan Kaptan Hook, korsanların lideridir.

 

Peter ile geldiği bu yerde Wendy ve kardeşleri kendilerini fantastik bir maceranın içinde bulurlar…

Bu kitap neden önemli
• Bir aileye sahip olmanın önemini ve değerini vurgulayan bir kitap. • Birlik ve beraberlik sağlandığı sürece tüm zorlukların üstesinden gelinebileceği fikri ön planda. • Kişinin kendi olmasının ve farklılıklarımızın bizi daha değerli kıldığını öğretiyor. • Peter karakteri üzerinden kibrin ve kendini beğenmenin iyi bir şey olmadığını okuyucuya anlatıyor. • Kötülüğe kötülükle karşılık vermenin iyi bir şey olmadığını ve yapılan bu kötülüğün sonuç vermeyeceğini anlatıyor. • Peter Pan ve arkadaşlarının dayanışması kahramanlık ve cesaret duygularının önemini vurguluyor.

Diğer kitaplara göz atın