Süper Başkan - Zamanı Durduran Saat - Timaş Yayınları

super-baskan---zamani-durduran-saat-9786050846201.jpg

Süper Başkan - Zamanı Durduran Saat

Günlerin tekrarlanması ne zaman son bulacaktı?
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 144s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Kasım’22 / Nisan’24
Baskı Sayısı: 3
ISBN: 978-605-08-4620-1
Barkod: 9786050846201
120.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Şehre uzak bir köyde yatılı olarak okuyan Fatih, bir günlüğüne belediye başkanı olur. Başkanlığı bir gün sürecektir sürmesine ama o gün diğer günleri gibi sıradan değildir. Fatih, belediye başkanı olduktan sonra şehirde köklü değişiklikler yapmaya başlar. O sırada şehirde yaşayan herkesin aklında tek bir soru vardır: Bir çocuk koca bir şehri nasıl yönetir?

Masalla gerçek arasında bir yerlerde duran Fatih’in hikâyesi tüm çocuklara unutulmaz bir deneyim yaşatacak.

Editörün görüşü
Şehre uzak bir köyde yatılı olarak okuyan Fatih, bir günlüğüne belediye başkanı olur. Başkanlığı bir gün sürecektir sürmesine ama o gün diğer günleri gibi sıradan değildir. Fatih, belediye başkanı olduktan sonra şehirde köklü değişiklikler yapmaya başlar. O sırada şehirde yaşayan herkesin aklında tek bir soru vardır: Bir çocuk koca bir şehri nasıl yönetir? Masalla gerçek arasında bir yerlerde duran Fatih’in hikâyesi tüm çocuklara unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Anlatımdaki akıcılık okura keyifli bir okuma süreci vadediyor.
En önemli cümle
"Doğanın ne kadar esrarengiz bir iyileştirme gücü var, değil mi? Onu kendi hâline bırakırsanız kısa sayılabilecek bir sürede kendisini toparlıyor hatta eskisinden daha iyi bir duruma bile gelebiliyor."
Bu kitap neden önemli
İdeal bir dünya hayaline nahif bir şekilde dokunan kitap, yasaklara farklı bir bakış açısı getiriyor. Çocukların oturdukları sitede, okudukları okulda, yaşadıkları şehirde fikirler üreten bireyler olabileceğine dair ilham veren eser, doğayla uyumlu büyüyen şehirlerin çoğalmasına katkı sağlamayı hedefliyor. Cesaret, özgüven, empati ve yaratıcı düşünme gibi kazanımları içinde barındıran kitap, aynı zamanda, bisiklet kullanımına özendirmesiyle dikkat çekiyor. Heyecan dozu yüksek bir okuma süreci vadeden kitap, okuma alışkanlığının gelişmesine de katkıda bulunuyor.
Anahtar kelime
10 Yaş, 11 Yaş, Yönetim, Ekip Çalışması, Macera, Doğa, Çevre, Atıklar, 23 Nisan, Hayal

Diğer kitaplara göz atın