yasanmis-siir-don-kisot-9786050835960.jpg
Popüler
TANITIM VİDEOSU
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Yaşanmış Şiir: Don Kişot

Don Kişot tarihe bir başkaldırıdır.
Marka: Timaş Yayınları
Kitaplık: Politika Kitaplığı
Diziler: Roger Garaudy Kitaplığı
Sayfa / Ebat: 128s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Şubat’21 / Şubat’21
Baskı Sayısı: 5
Tercüman:
ISBN: 978-605-08-3596-0
Barkod: 9786050835960
Orjinal Dil: Fransızca
25.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Don Kişot, Jül Sezar’dan da, Napolyon’dan da daha gerçektir. Onlar sadece tarih kitaplarında varlar. Don Kişot ise, sanki sahte gerçeğe meydan okurcasına, hayatımızda hep yaşar ve her an yeniden doğar.
 
Benim üstadım Don Kişot’tur. Yirmi yaşından itibaren kendime rehber edindim onu. İdealin gerçekten daha doğru olduğuna inanan Don Kişot’u. Hiçbir fırtınanın baş eğdiremediği o kahramanı…
 
Haklı bir davaya inanmışsanız, bedeli ne olursa olsun, onun uğrunda sonuna kadar mücadele etmelisiniz. Bu arada her eyleminizin karşınıza çıkardığı her yeni durumu da göğüsleyebilmelisiniz. Öylesi durumlarda ne cesaretsizliğe yer vardır artık, ne de mesele üzerinde yeniden düşünmeye.
 
Benim açımdan dünyanın en büyük günahı, umutsuzluğa kapılmaktır. İman sahibi olmak ise, fırtına ve kasırgalara rağmen sabaha ereceğinize ve günle buluşacağınıza inanmak demektir.
 
Roger Garaudy
En önemli cümle
Don Kişot tarihe bir başkaldırıdır.
Bu kitap neden önemli
Don Kişot yazılı tarihe başkaldırıdır. Don Kişot ile mit, tarihe başkaldırır ve onu uyandırır. Tarihi yeniden tartışmaya açar. Onu yeniden pişirip kotararak mumyalaşmış imkanları harekete geçirir. Mitin, geçmişi geleceğe dönüştürme gücü vardır. Çünkü mit ne geçmişe aittir, ne de şu zamana: Mit, ezeli ve ebedi olanın, soğumuş lavların kabuğunu kırarak, tarihi işgalidir. Roger Garaudy bu kitapta Don Kişot'u, yazarı Cervantes'i ve onu inşa eden değerleri, Don Kişot karakterini üzerine kurduğu değerler sistemini anlatıyor.
Anahtar kelime
Cervantes, Don Kişot, Napolyon, Jül Sezar

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
Popüler
barbaros-9786050839197.jpg

Barbaros

Okay Tiryakioğlu
Timaş Yayınları
32.50 TL