Atasözleri Ve Hikayeleri - Timaş Yayınları

atasozleri-ve-hikayeleri-9786051441481.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Atasözleri Ve Hikayeleri

Dikkat! Atasözlerinin arkalarında yatan olaylar gün yüzüne çıkıyor...
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Genç Kurgu / Öykü
Diziler: Mizah
Sayfa / Ebat: 160s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Haziran’17 / Ocak’24
Baskı Sayısı: 12
ISBN: 978-605-144-148-1
Barkod: 9786051441481
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Atasözleri dilimizin zenginliği, bize atalarımızın mirasıdır. Hangisini istersek, babamızın malı gibi rahatça kullanırız. Hepsi de anamızın ak sütü gibi helaldir.

 

İşte bu kitapta birbirinden güzel, birbirinden değişik, birbirinden şenlikli atasözlerinin hikâyeleri var.

 

Aç ayının neden şakkıdı şakkıdı oynamadığını, damdan düşenin halinden en iyi kimin anladığını, kılavuzu karga olan adamın akıbetini, pilav seven kişinin cebinde ne taşıdığını, züğürtleyen bezirgânın eski defterleri neden karıştırdığını ve horozların nasıl yumurtladığını merak ediyorsanız bu kitabı okumaya doyamayacaksınız... 

Editörün görüşü
Bu kitapta birbirinden güzel, birbirinden değişik, birbirinden şenlikli atasözlerinin hikâyeleri var. Aç ayının neden şakkıdı şakkıdı oynamadığını, damdan düşenin halinden en iyi kimin anladığını, pilav seven kişinin cebinde ne taşıdığını, horozların nasıl yumurtladığını ve daha fazlasını merak ediyorsanız bu kitabı okumaya doyamayacaksınız…
En önemli cümle
"Atasözleri dilimizin zenginliği, bize atalarımızın mirasıdır. Hangisini istersek, babamızın malı gibi rahatça kullanırız. Hepsi de anamızın ak sütü gibi helaldir." ... "Okuyun, öğrenin, yazarken ve konuşurken doğru şekilde kullanıp dilinizi zenginleştirin." ... "Son bin yıldır atalar arasında neler konuşulmuş, neler yaşanmış, kim kime ne demiş… Tüm dedikodular işte bu kitapta!"
Bu kitap neden önemli
• Yerli ve milli kültürümüze dair güzel ve esprili öyküler bulunuyor. • Atasözlerinin günlük dilde doğru şekilde kullanılması öykülerle pekiştiriliyor. • Her atasözünün sözlük anlamı, uzun açıklaması ve hikâyesi bulunuyor. • İçindeki sevimli karikatürler kitabı okuyanlar için keyifli hale getiriyor.
Anahtar kelime
Türkçe, Atasözlerimiz, Halk Edebiyatı, Mizah

Diğer kitaplara göz atın