Çiğ Köfte Operasyonu (Uçuk Ailemle Kaçık Maceralar) - Timaş Yayınları

cig-kofte-operasyonu-ucuk-ailemle-kacik-maceralar-9786051442372.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Çiğ Köfte Operasyonu (Uçuk Ailemle Kaçık Maceralar)

Bi' çiğ köfte yedik, konu nerelere geldi.
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Genç Kurgu / Roman
Diziler: Mizah
Sayfa / Ebat: 160s. / 11,5x21
İlk ve Son Baskı: Temmuz’21 / Nisan’24
Baskı Sayısı: 4
ISBN: 978-605-144-237-2
Barkod: 9786051442372
Alt Başlık: Uçuk Ailemle Kaçık Maceralar 2
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

“Yumurta çok güzel Mesut. Dün aldım. Gezen tavuk yumurtasıymış. Biraz pahalı ama çok lezzetli.”
“Höh! Bu ne ya? Tavuğun gezi masraflarını da bizden alıyorlar! Nereden bileceğiz gezip gezmediğini hayvanın? Yumurtanın üzerinde kaç kilometre yaptığı mı yazıyor?”
Merhaba arkadaşlar!
Yukarıda konuşan kişi babam. Gördüğünüz gibi muhteşem(!) bir ticari zekâsı var. Şimdiye kadar el atmadığı bir tek çiğ köfte sektörü kalmıştı. Maalesef o da oldu. Ama işler öyle bir karıştı ki sormayın!
Çiğ köfteden nasıl bir hikâye çıkar diye düşünüyorsanız size şu kadarını söyleyeyim; başımıza gelenleri pişmiş tavuk görse haline şükreder. O derece yani!
Siz şimdi en iyisi kitabı çevirip ilk sayfadan bir ısırık alın. Tadı damağınızda kalacak, inanın.

Editörün görüşü
Emir’in babası Mesut Bey, girişimcilik ruhuyla ticari bir projeye girişir. Hayalinde Türk mutfağını dünyaya tanıtmak vardır ve mutfaktan ilk seçtiği Türk lezzeti çiğ köfte, dünyadan ilk seçtiği ülke de Yunanistan’dır. Ancak tahmin edileceği üzere Uçuk Ailesinin işleri yine ters gider ve ortalık karışır. Sonunda Emir, dayısı Reha ve dedesi Bahtiyar’ın yürüttükleri operasyonla Mesut Bey aklanır ama aile üyeleri bu süreçte akla karayı seçerler. Aile ilişkileri, sevgi, komşuluk, yardımlaşma gibi değerlerimizin eğlenceli bir kurgu ile genç okurlara kazandırılmasını sağlayan nitelikli bir gençlik edebiyatı eseri.
En önemli cümle
Mutluluk, sıkıntısız ve engelsiz bir hayat değil, sıkıntılarla başa çıkabilecek, engelleri aşabilecek bir duruşa sahip olabilmektir.
Bu kitap neden önemli
• Birbirini seven ve saygı duyan aile üyelerinin, hayattaki her zorlukla başa çıkabileceği mesajı, eğlenceli bir kurgu içinde veriliyor. • Düşünmeden iş yapmanın sonuçları, hayatta her alanda düşünerek hareket etmenin başarıya katkısı vurgulanıyor. • Gençlere kazandırılması gereken ve yaşadığımız coğrafyanın özünü teşkil eden değerler, buyurganlıktan uzak, bol kahkahalı ve sade bir dille aktarılıyor. • Genç okurların ilgisini çekebilmek için ille de fantastik karakterlere, olağanüstü olaylara ve gerçek dışı kurgulara mecbur olunmadığını ortaya koyuyor.
Anahtar kelime
Aile, Aile İçi İletişim, Mizah, Macera, Kültür Farklılıkları, Merak, Problem Çözme

Diğer kitaplara göz atın