Dolunaya Esrarengiz Yolculuk - Timaş Yayınları

dolunaya-esrarengiz-yolculuk-9786051442853.jpg

Dolunaya Esrarengiz Yolculuk

Kardeşlik ve arkadaşlığın paha biçilemez değerini anlatan büyülü bir macera...
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Genç Kurgu / Roman
Diziler: Fantastik
Sayfa / Ebat: 128s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Şubat’23 / Şubat’23
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-144-285-3
Barkod: 9786051442853
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

İronik… Sempatik… Büyüleyici… Fantastik…

Efsaneye göre uzun zaman önce ormanda odun çalan bir hırsız, mayıs böceği olan Sumseman’ın altıncı bacağını yanlışlıkla kesmiştir. Gece Perisi tarafından cezalandırılarak Ay’a gönderilen adam, kesik bacağı da yanında götürür. O zamandan beri, Sumseman Ailesi’nde doğan her böceğin beş bacağı vardır. Gece Perisi, sadece hayvanlara hiç zarar vermemiş olan iyi kalpli bir çocuğun kayıp bacağı geri getirebileceğini söyler.

Ailenin hayatta kalan son ferdi olan Bay Sumseman, sonunda Peter ve Anelise kardeşleri bulur. Üçü birlikte muhteşem karşılaşmalar, fantastik varlıklar ve heyecan verici olaylarla dolu şaşırtıcı bir yolculuğa çıkarlar.

Kayıp bacağı geri almak için sadece gün doğumuna kadar vakitleri vardır. Ay'a vardıklarında ise Vahşi Ay Adamı’na meydan okumaları gerekecektir.

Kardeşliğin ve arkadaşlığın paha biçilemez değerini anlayacakları bu büyülü maceranın sonunda, kitabın sonunu söylemek gibi olmasın ama elbette iyilik kazanacaktır.

Bu kitap neden önemli
• Alman çocuk ve gençlik edebiyatının en kült kitaplarından biri. • Hayal gücünü kamçılayan, farklı dünyalara kapılar açan bir kurguya sahip. • Arkadaşlık, kardeşlik, yardımlaşma duygularını pekiştiriyor. • Hayatta karşılaşılabilecek zorluklar ve bunlarla başa çıkmanın yolları, kitapta metaforik bir dille anlatılıyor. • Kitabın vizyona girmiş olan bir animasyon filmi de bulunuyor.

Diğer kitaplara göz atın