En Uzun Uyku - Timaş Yayınları

en-uzun-uyku-9786256360082.jpg

En Uzun Uyku

Sorular sorup ardından cevabı bekleyemeyecek kadar sabırsızlanıyorsanız bu kitabın sesine kulak verin.
Marka: Gülce İlk Genç
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Berrak Romanlar
Sayfa / Ebat: 176s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Mart’23 / Mart’23
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-6360-08-2
Barkod: 9786256360082
Üst Başlık: Bir Ashab-ı Kehf Romanı
95.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Sabırsızlar İçin Kıymetli Hikâyelere Ulaşma Rehberi’ni hiç duydunuz mu? Peki yüz yıllar süren Ashab-ı Kehf 'in uykusunu... Ben de yeni duydum. Ama kafam biraz karışık. Bir dakikada bin soru sormayı severim de cevapların hepsini dinlemeye vaktim yok. Şimdi bu hikâyeyi adım adım öğrenmeye nasıl sabredeceğim?
Editörün görüşü
Hayatın içinde pek çok sorularla karşılaşır çocuklar. Bu sorularının cevabı Kur’an’ın anlattığı kıssalarda saklıdır. O kıssalardan biri de Ashabı Kehf hakkındadır. Her dönemin çocuklarına seslenen bu önemli olay günümüzdeki sabırsız çocuklara da değerli hazinelerini açıyor. Saliha isimli heyecanlı, komik, sabırsız ve biraz da uykusever çocuğun okulda yaşadığı sorunları içinden çıkılmaz hâldedir. Ta ki sayfaları gizemli bir şekilde artan kitapla ve anlattıklarıyla tanışana kadar. Artık sorularına cevaplar bulmuş, yüzünde gülücükler açmaktadır.
En önemli cümle
Ses git gide yaklaşıyor, tanıdık bir sese de benziyor. Hatta tahminime göre şimdi beni ayağa dikiverecek birinin sesi bu. “Kime diyorum ben? Hay Allah’ım, Ashab-ı Kehf uykusu mu bu kızdaki? Estağfurullah, ne uyanmak bilmez oldun benim uykucu kızım!”
Bu kitap neden önemli
• Günümüzde gittikçe sabırsız hâle gelen çocuklarının sorularına cevap verdiği için • Ashabı Kehf Kıssasından yola çıkarak hayata dair kullanılabilecek mesajlar sunduğu için • Kur’an-ı Kerim’de geçen bir olayla ilgili bilgi verdiği için • Hayattaki problemlere çözüm üretmeyi öğrettiği için • Fantastik bir kitap olduğu için • Mizahi dille anlatımı sürükleyici kıldığı için • Hikâyenin heyecanlı anlatımını destekleyen iç çizimlere sahip olduğu için • Merve Özcan’ın fantastik anlatımının güzel bir örneği olduğu için ÖNEMLİDİR.
Anahtar kelime
Ashabı Kehf, Roman, Fantastik, Değerler, Kütüphane, Cesaret, Arkadaşlık, Okul, Sabır, Mizah, Kıssa

Diğer kitaplara göz atın