Kuyudaki Çocuk - Timaş Yayınları

kuyudaki-cocuk-9789752632080.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI
Dini ve tarihi öyküler...
Marka: Gülce İlk Genç
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Ahmet Yılmaz Boyunağa Dizisi
Sayfa / Ebat: 80s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Kasım’05 / Kasım’23
Baskı Sayısı: 19
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-975-263-208-0
Barkod: 9789752632080
Üst Başlık: HZ. YUSUF
60.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Kıskanç ağabeyleri tarafından kuyuya atılan çocuk: Hz. Yusuf… Hz. Yusuf’un Mısır’da köle olarak Firavun’un yardımcısına satılması; Züleyha’nın Hz. Yusuf’a gönlünü kaptırması; Hz. Yusuf’un zindana atılması, Firavun’un rüyasını yorumlaması ve Firavun’un yardımcısı olması; Güzelliğiyle herkesi büyülen Hz. Yusuf’un gerçekleşen rüyası…
Editörün görüşü
Kuyudaki Çocuk, okurlarına Hz. Yusuf'un hayatını roman tadında bir okumayla anlatıyor. Küçüklüğünden itibaren yaşadığı zorluklar, haksızlık karşısında doğrulardan vazgeçmemesi, mücadelesi ve cesareti genç okurlara örnek olacak.
En önemli cümle
Hz. Yusuf: "Ey göklerin ve yerin Yaratıcısı! Benim sahibim sensin. Dünya ve ahirette işlerimi düzene koyan da sensin. Son nefesimi Müslüman olarak vermeyi nasip et. Ahirette de beni atalarım gibi, senin emirlerine uyan kişilere kat!"
Bu kitap neden önemli
"Türk tarihi ve İslam tarihinden dersler çıkarmamızı sağlayan, gurur verici kıssalar... Roman tadında bir okumayla Peygamberleri ve Hz. Ömer'den, Osman Gazi'ye, Selahaddin Eyyubi'den Harun Reşid'e Türk - İslam tarihindeki pek çok şahsiyeti tanıma fırsatı yakalıyoruz... Tarihe yön veren bu önemli kişilerin hayatları ve yaptıkları gençlere örnek olacak, içlerindeki cesareti bulmak için onlara yol gösterecek."
Anahtar kelime
Hz. Yusuf, Kıssa, İslam Tarihi

Diğer kitaplara göz atın