Kapının Ardındaki Sır - Timaş Yayınları

kapinin-ardindaki-sir-9786256360181.jpg

Kapının Ardındaki Sır

"Şimdi Meryem, daha önce görmediği büyük bir kapının önündeydi ve az sonra ulaşacağı sırlardan habersizdi."
Marka: Gülce İlk Genç
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Berrak Romanlar
Sayfa / Ebat: 144s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Eylül’23 / Eylül’23
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-6360-18-1
Barkod: 9786256360181
85.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Yıllar geçiyordu ve elbette her şey değişiyordu. Bir şey hariç: Meryem'in yaşadığı maceralar!
Bu defa hiç bilmediği bir yerde, büyük büyük kapılar vardı karşısında. Kapıların ardındakiler ise çok tanıdıktı.

Sıradan bir "yaz günü" kahramanımız ve arkadaşları hiç de sıradan olmayan olayların fitilini ateşlerler. Bir anlaşma, bir maç, bir cesaret ve kimsesiz bir evin çözülemeyen gizemi...

Meryem; şaşırmaya ve öğrenmeye son hızla devam ediyor.
Editörün görüşü
Kayıp Rüyanın Peşinde kitabıyla bir maceraya başlayan yazar Kapının Ardındaki Sır ile bir önceki hikayenin kahramanıyla yeni bir yolculuğa çıkıyor. İlk kitabın ötesinde tekil de okunabilecek bir kitap olan "Kapının Ardındaki Sır" kitabıyla yazar önemli bir ibadet olan namazın altını çiziyor. Maceranın hiç beklenmedik bir yerinde kendini bir terk edilmiş evin kapısının önünde bulan kahraman içeri girdiğinde yaşadıkları, gördükleri okurları farklı bir dünyaya ulaştırıyor.
En önemli cümle
Çok küçüğüm. Belki altı yaşındayım. Evimizin yanındaki inşaatta, kum ve su karıştırıp çamurdan evler yapıyorum. Oyun üretmişim kendime. Hayalimdeki mahalleyi inşa ediyorum. En fakir komşumuza en büyük evi yapıyorum. Sevmediğim serseri abiye en kötü evi veriyorum. Bahçeler yapıyorum evlere. Hayvanlar da çok mutlu mahallemde. Onlar da Allah’ın kulları. Hepsine çok iyi bakıyoruz mahallece. Her gün yemekler veriyoruz. Kedilerle köpekler çok yakın arkadaş olmuşlar. Onlar da kendi dillerinde ibadet ediyorlar. Allah’ı anıyorlar her an. Biliyorum yaptığım mahalle yağmur yağsa hemen yıkılacak. Ya da annem eve çağırınca kendi mahallemi ilk terk eden ben olacağım. Ama olsun, mutluluğu hayal etmek bile çok güzel.
Bu kitap neden önemli
BU KİTAP NEDEN ÖNEMLİ? * Genç okurlara dini değerleri hayatın normali olarak doğal bir şekilde sunduğu için... * Hayatın içinde karşılaşılan problemleri aşmanın ve mutluluğun formülünü öğrettiği için... * Mizahi bir dil kullandığı için... * Namaz gibi önemli bir ibadetin değerini ve gerekliliğini anlattığı için * Akıcı bir dille okuma zevki kazandırdığı için * "İlk Genç" yaş grubunun macera arayışına uygun olduğu için * Çeviriye uygun bir içerikle tüm dünya çocuklarına seslenebildiği için ÖNEMLİDİR.
Anahtar kelime
Namaz, Fantastik, Peygamber Sevgisi, İbadet, İnanç

Diğer kitaplara göz atın