Şükür Ağacının Sırrı - Timaş Yayınları

sukur-agacinin-sirri-9786256360099.jpg

Şükür Ağacının Sırrı

"Daha Yok mu Derken Göremediğimiz Ne Çok Şey Var"
Marka: Gülce İlk Genç
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Berrak Romanlar
Sayfa / Ebat: 176s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Nisan’23 / Nisan’23
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-625-6360-09-9
Barkod: 9786256360099
95.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Yaprakları, dalı, budağıyla bir ağaç bir sır verirse kulak kabartmak gerekir. Hele de bu sır yüzde gülücüğe, hayatta neşeye sebep olacaksa... 
Apartmanların arasından çıkıp dağı tepeyi aşan bir karavanla başlamıştı hikâye ve sırlı bir ağaca kadar gitmişti. 
Gizemli bir yolculuğun ilk işareti o gün babasının yaptığı sürprizle belirmişti. Sonunda karşısına nelerin çıkacağı hiç mi hiç aklına gelmemişti. 
Şimdi açalım karavanın kapısını, girelim içine ve başlayalım üç tohuma uzanan yolcuğa...
Editörün görüşü
1995 yılında Konya’da doğdu. Kitaplar ve kelimelerle geçen bir çocukluğun ardından edebiyatın yolunu izleyerek Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. ODTÜ’de İngiliz Edebiyatı yüksek lisansını tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi İngiliz Edebiyatı bölümünde doktoraya başladı. Hâlen Boğaziçi Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Öğrenim hayatı boyunca çeviriden editörlüğe, yazarlıktan eleştirmenliğe edebiyatın hemen her kapısından geçen Özcan-Beydemir, kendi müzikal masallarını sahnelemekte, bu sahnede hem çocuklara hem yetişkinlere masalın sesini duyurmaktadır.
En önemli cümle
Bütün bolluğun ve bereketin doğduğu söylenen, Yaşam Vadisi’nde kuruluymuş krallık. Fakat türlü yiyecek ve içecek, ticaret malları, ambarda un, ahırda hayvan ne kadar çoksa insanların bunlara karşı iştahı da bir o kadar çokmuş. Ve üstelik doymak bilmeyen bir iştah… Dolayısıyla krallıkta en çok söylenen şey, ‘Daha yok mu?’ sorusuymuş.
Bu kitap neden önemli
- Çocuklara şükretme mutluluğunu ve kıymetini öğrettiği için, - "Daha yok mu" diyerek elimizdekilerle yetinmemenin hatasını hatırlattığı için - Hayatta göremediğimiz pek çok değerin olduğunu hatırlattığı için - Misafirperverlik, yardımseverlik gibi değerlerimize vurgu yaptığı için ÖNEMLİDİR...
Anahtar kelime
Şükür, Misafirperverlik, Okul, aile ilişkileri, Sevgi, Kayıp, Değerlerimiz, Değerler Eğitimi, Arkadaşlık

Diğer kitaplara göz atın