Gülmek Var Dönmek Yok (Acayip İşler Takımı) - Timaş Yayınları

gulmek-var-donmek-yok-acayip-isler-takimi-9786051442075.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Gülmek Var Dönmek Yok (Acayip İşler Takımı)

“Sosyaliz, sorumluyuz, birazcık da sorunluyuz!”
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Genç Kurgu / Roman
Diziler: Mizah
Sayfa / Ebat: 160s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Haziran’20 / Mayıs’24
Baskı Sayısı: 5
ISBN: 978-605-144-207-5
Barkod: 9786051442075
135.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Ta ta ta tamm! Acayip İşler Takımı, yine acayip komik bir macerayla karşınızda!!

Efe ve arkadaşları bu sefer okulda düzenlenen bir sosyal sorumluk yarışmasına katılıyorlar. Afrika’da su kuyusu açma fikriyle yarışmaya katılan ekibimizin, projelerinin seçilmesi için çevirmedikleri film kalmıyor.

Ekip ruhu ile tuz ruhunu karıştırıp bol tuzlu Çorum leblebisiyle empati kurdurma çabaları, bütün okulun resmen su kaynatmasıyla sonuçlanıyor.

İyilik ve yardımlaşmanın koşulsuz kazandığı, şamata ve eğlencenin su olup aktığı, “Allah iyiliğimizi versin!” dedirten bu kitabı okurken gürültülü kahkahalar koparmak tamamen serbest.

Çünkü kuyu açılışı için hep birlikte Afrika’ya giden ekibimiz, bu kitapta tam anlamıyla maceranın suyunu çıkarıyor.

Editörün görüşü
Sürükleyici kurgusu, sıcak ve komik diyalogları ve her sınıfta bulunması muhtemel kahramanlarıyla müptelası olunacak bir serinin dördüncü kitabı... Acayip İşler Takımı, bu kitapta da yine çok komik bir macerayla karşımızda! Efe ve arkadaşları bu sefer okulda düzenlenen bir sosyal sorumluk yarışmasına katılıyorlar. Afrika’da su kuyusu açma fikriyle yarışmaya katılan ekibimizin, projelerinin seçilmesi için çevirmedikleri film kalmıyor. Ekip ruhu ile tuz ruhunu karıştırıp bol tuzlu Çorum leblebisiyle empati kurdurma çabaları, bütün okulun resmen su kaynatmasıyla sonuçlanıyor. İyilik ve yardımlaşmanın koşulsuz kazandığı, şamata ve eğlencenin su olup aktığı, “Allah iyiliğimizi versin!” dedirten bu kitabı okurken gürültülü kahkahalar koparmak tamamen serbest. Çünkü kuyu açılışı için hep birlikte Afrika’ya giden ekibimiz, bu kitapta tam anlamıyla maceranın suyunu çıkarıyor.
En önemli cümle
"Erkan, 'Beyler, biz niye diğer insanlar gibi normal şeyler yaşamıyoruz ya?' dedi, 'En acayip işler hep bizi buluyor.' 'Çünkü biz acayip işler takımıyız kanka” dedim, 'Olsun o kadar!'" ... “Siz gerçekten çok acayip adamsınız. Hiç göstermiyorsunuz ama çok yiğitsiniz. Gözünü budaktan sakınmayan adamlara çok ihtiyacımız var bugünlerde." ... "Yanlışlıkla kahraman olmuştuk."
Bu kitap neden önemli
• Çok komik ve eğlenceli bir şekilde sosyal sorumluluk bilinci kazandırıyor. • Yitirmeye başladığımız değerleri, iyilik ve sorumluk kavramlarını kendine has bir üslupla genç okurların gündemine alıyor. • Okurlara hem aksiyonu yüksek bir macera hem esprili bir dil sunarak okuma sevgisi ve alışkanlığını pekiştiriyor. • Okuyucuyu bir yandan komik bir maceranın içine çekerken, bir yandan da arkadaşlık, takım ruhu, azim, kararlılık gibi konularda genç okura mesajlar veriyor.
Anahtar kelime
İyilik, Arkadaşlık, Su, Yardımseverlik, Okul Dönemi, Macera, Sudan, Afrika, Komik, Mizah, Öğretmen

Diğer kitaplara göz atın