Hz. Peygamberi Yeniden Düşünmek - Timaş Yayınları

hz-peygamberi-yeniden-dusunmek-9786050837155.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Hz. Peygamberi Yeniden Düşünmek

Sünnet Kur’an’dan hayata uzanan koldur. Sünnet insanı cennete götüren yoldur.
Marka: Timaş İnanç
Kitaplık: İnanç Kitaplığı
Diziler: Din İnceleme Araştırma
Sayfa / Ebat: 304s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mart’21 / Mayıs’23
Baskı Sayısı: 5
Yayına Hazırlayan:
ISBN: 978-605-08-3715-5
Barkod: 9786050837155
210.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Hz. Peygamber’e uymak; zerreden küreye, tepeden tırnağa, iğneden ipliğe bütün eşyayı kuşatan derin bir nazar, merhamet, marifet, muhabbet ve gayret yüklü bir aksiyondur.

Bugün Efendimiz’i (sav) anlamak, somut ve spesifik birtakım sünnetleri hayatımıza tatbik etme ile başlayan ama burada kalmaması gereken, Efendimiz’in (sav) nazarıyla, hassasiyetiyle, derdiyle, değerleriyle insana, topluma, havadaki kuşa, denizdeki balığa, saksıdaki çiçeğe, sokaktaki köpeğe, kediye hasılı iğneden ipliğe her şeye Onun ümmeti olduğumuzun şuuru ve nazarıyla bakmak demektir.

Hz. Peygamber aşk ile özdeştir. Onun sünnetine uyarak Onu sevmeyen, Onun sevgisiyle içini ısıtmayan, hiç kimseyle ünsiyet kuramaz; hakikatte kendi nefsinden başka hiç kimseyi de sevemez.

Onun sünneti ümmet duvarının her bir tuğlasını birbirine bağlayan harçtır. Onun sünnetine uymadan Ona ümmet olunamaz.

O halde şimdi Hz. Peygamber’i “Yeniden” Düşünmek, şimdi ümmet olmak zamanıdır…

Editörün görüşü
Yazar Doç Dr. Yasin Pişgin’in, Kur’an’ın Kalbine Yolculuk ve Kur’an’da Karakter İnşası kitapları gibi yeni kitabı Hz. Peygamber’i Yeniden Düşünmek de gerek kullanılan üslup gerekse Hz. Peygamber eksenli yaptığı sıra dışı okumalar ve konuları ele alış biçimiyle çok özel bir çalışma.
En önemli cümle
Bir kaşık yoğurdun bir kazan sütü evre evre, ilmek ilmek inşa ederek yoğurda dönüştürmesi gibi Efendimizin nebevi mevcudiyeti de insanı dönüştürür. Onun marifetinin ve muhabbetinin kalpte yer etmesi hayatın değişim sırrıdır.
Bu kitap neden önemli
Kitap, tefsir alanında çalışmalar yapan Doç. Dr. Yasin Pişgin’in Hz. Peygamber’e dair yayınlanacak ilk kitabı. Kendi deyimiyle “Hz. Peygamber anlaşılmadan Kur’an anlaşılamaz.” Yasin Pişgin, sünnet inkarcılarının ekranlarda cirit attığı bir dönemde akademi camiasında saygın bir konumu bulunmakla birlikte okur ve dinleyiciler tarafından gerek TV’de gerek sosyal medyada ve çeşitli mahfillerde verdiği konferanslarda attığı her adım yakından takip edilen bir isim. Bu kadar hassas bir konuda söz söyleyebilecek yetkinlikte bir kalemin Hz. Peygamber’in yeniden düşünülmesine ve gündem olmasına vesile olacak mahiyetteki eserinin hiç şüphesiz ki her anlamda çok önemli bir çalışma olduğunu söyleyebiliriz.
Anahtar kelime
Hz. Muhammed, Şuur, Sünnet, Peygamber Sevgisi, İslam, Müslümanlık

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bir-imtihandir-dunya-9786259424231.jpg

Bir İmtihandır Dünya

Soner Duman
Timaş İnanç
150.00 TL
kalbin-donusumu-9786259424224.jpg

Kalbin Dönüşümü

Nesibe Küçük Cansever
Timaş İnanç
200.00 TL
bakara-suresi-sohbetleri-2-9786050847895.jpg

Bakara Suresi Sohbetleri 2

Nouman Ali Khan
Timaş İnanç
200.00 TL