İngilizce No Problem - Timaş Yayınları

ingilizce-no-problem-9786051441955.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

İngilizce No Problem

Yabancı dil öğrenme konusunda ezberlenmiş kalıplar bu romanla kırılıyor.
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Genç Kurgu / Roman
Diziler: Mizah
Sayfa / Ebat: 160s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mart’19 / Nisan’23
Baskı Sayısı: 4
ISBN: 978-605-144-195-5
Barkod: 9786051441955
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

İlker’in sıradan hayatı, İngilizce öğretmeni olan Hasan Hoca ile tanışınca tamamen değişir. Onun İngilizce eğitiminde figüranlıktan başrole terfi edişinin acayip hikâyesi bu.

Hasan Hoca ile iki hafta boyunca her gün İstanbul’un farklı semtlerinde buluşup konuşurlar. Ve her konuşmada İlker, İngilizce eğitimiyle ilgili farklı bir yolculuğa çıkar.

Bu romanı okuyunca, iyi bir öğretmenin, doğru yönlendirerek bir gencin hayatını nasıl dönüştürdüğüne tanık olacaksın.

Ayrıca kitapta anlatılan sade ve etkili yöntemle, sadece 13 derste İngilizce’nin nasıl öğrenileceğini öğrenince, emin ol sen de çok şaşıracaksın.

İlker’in “Hocam, nasıl halledeceğiz şu İngilizce olayını?” sorusuna Hasan Hoca’nın verdiği cevap, belki senin de hayatında bir dönüm noktası olur... E, hayat bu, belli mi olur...

Editörün görüşü
Yabancı dil öğrenmeyi düşünen herkesin keyifle ve gülümseyerek okuyacakları çok keyifli bir roman... Aynı zamanda kitapta, İngilizce öğrenme konusunda çok ilginç bilgiler ve pratik tüyolar da bulunuyor... Yazarın uzmanlık alanı olan İngilizce eğitim metotları roman kurgusu içinde veriliyor. Kitabın kısaca konusu şöyle: İlker’in sıradan hayatı, İngilizce öğretmeni olan Hasan Hoca ile tanışınca tamamen değişir. Onun İngilizce eğitiminde figüranlıktan başrole terfi edişinin acayip hikâyesi bu. Hasan Hoca ile iki hafta boyunca her gün İstanbul’un farklı semtlerinde buluşup konuşurlar. Ve her konuşmada İlker, İngilizce eğitimiyle ilgili farklı bir yolculuğa çıkar. Bu romanı okuyunca, iyi bir öğretmenin, doğru yönlendirerek bir gencin hayatını nasıl dönüştürdüğüne tanık olacaksın. Ayrıca kitapta anlatılan sade ve etkili yöntemle, sadece 13 derste İngilizce’nin nasıl öğrenileceğini öğrenince, emin ol sen de çok şaşıracaksın.
En önemli cümle
"Başarılı insanlar, kalp kırmadan kalıpları kırabilenlerdir." ... “Londra’da dönercilik, New York’ta pompacılık yapacağına adam ol, Türkiye’de öğren bu işi. Astronomi eğitim almak için uzaya çıkmana gerek yok." ... “İngilizce gibi minimalist mimariye sahip bir dili öğrenmek için çok karmaşık metodolojilere gerek yok. Birileri borsa piyasası gibi dilin değerini yükselteyim derken spekülasyon yapıyor ve yüzlerce teknik ve metodun içinde kayboluyorsun. Sen gökdelen hayalleriyle vaktini harcarken, birileri ilk katı çoktan çıkmış oluyor. Ve geç kalıyorsun. Aşırı idealizm adım attırmaz insana. Hangi ayağımı önce atsam daha iyi olur diye düşünürken bir bakarsın ayakların tutmaz olmuş.”
Bu kitap neden önemli
• Eğlenceli ve samimi bir dille İngilizce öğrenmek için gerekli motivasyon ve becerilerin kazanılmasını sağlıyor. • Öğrenemeyenlerin tecrübelerinden yola çıkarak, okuyucu içi “Nasıl öğrenilir?” konulu bir yol haritası çıkarıyor. • Diyaloglarla ilerleyen kitap okuyucuyu sıkmadan ve eğlendirerek bilgi veriyor ve önemli ipuçları paylaşıyor. • Dilin amacının iletişim kurmak olduğuna vurgu yaparak yabancı dil öğrenimiyle ilgili motivasyon oluşturuyor.
Anahtar kelime
İngilizce, Eğitim, Roman, Öğrencilik, Öğretmen, Arkadaşlık, Hedefler, Başarı, Kişisel Gelişim

Diğer kitaplara göz atın