Kale Baskını - Efsane Savaşçı - Timaş Yayınları

kale-baskini---efsane-savasci-9786051442051.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Kale Baskını - Efsane Savaşçı

Gerçek efsaneler asla ölmezler...
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Macera Kurgu
Diziler: Tarihi Serüven
Sayfa / Ebat: 160s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mart’20 / Mart’20
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-144-205-1
Barkod: 9786051442051
37.50 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Genç ve cesur savaşçı Danişmend Gazi, bir gece bir rüya görür. Ve Rumlar tarafından ele geçirilmiş toprakları geri almak üzere sefere çıkmaya karar verir.

Battal Gazi’nin torunu Turasan’la birlikte yanlarında kırk bin kahraman askerle yola çıkarlar...

Malatya’dan Sivas’a oradan Tokat’a kadar ilerleyen Melik Danişmend, onu öldürmek için

her türlü hileye başvuran düşmanlarını yenebilecek mi?

Silah arkadaşı Artukî ile birlikte Efromiya’yı kurtarıp kale baskınından sağ çıkabilecek mi?

Ağzından alevler saçan ejderha ile karşılaştığında onu nasıl alt edecek?

 

Gittikçe tırmanan bir heyecan ve hız kesmeden devam eden bir macera eşliğinde, adı tarihe altın harflerle yazılmış efsane bir savaşçı ile tanışmaya var mısın?

Editörün görüşü
Kendi değerlerine hızla yabancılaştırılmaya ve sanal kahramanlarla avutulmaya çalışılan genç nesle, onların diline ve beğenisine uygun yerli kitaplar üretmek şüphesiz çok önemli... Bu yönüyle özellikle ortaokul ve lise çağı için çok başarılı bir eser... Anadolu'da İslamın yayılmasına önemli katkılar sağlamış olan ünlü komutan Danişmend Gazi'nin nefes kesen maceralarının tarihi roman kurgusuyla anlatıldığı bu seriyi, genç okurlar heyecanla ve severek okuyacaklar... Kendi tarihinden esinlenerek ve ecdadını örnek alarak tarihe yön veren, dünyaya hükmedebilen, iyi insan olmayı gerçek kahramanlık sayan, şuurlu genç bir nesil yetişmesine katkı sağlaması açısından da çok önemli bir seri... Çünkü bazen bir kitap bir insanı değiştirir. Bir insan da dünyayı değiştirir... Kitabın kısaca konusu şöyle: Genç ve cesur savaşçı Danişmend Gazi, bir gece bir rüya görür. Ve Rumlar tarafından ele geçirilmiş toprakları geri almak üzere sefere çıkmaya karar verir. Battal Gazi’nin torunu Turasan’la birlikte yanlarında kırk bin kahraman askerle yola çıkarlar… Malatya’dan Sivas’a oradan Tokat’a kadar ilerleyen Melik Danişmend, onu öldürmek için her türlü hileye başvuran düşmanlarını yenmeyi başarır. Silah arkadaşı Artukî ile birlikte Bizans kalesine gizli baskın yapıp Efromiya’yı kurtarırlar. Ağzından alevler saçan ejderha ile karşılaştığında onu çok ilginç bir yöntemle alt eder. Gittikçe tırmanan bir heyecan ve hız kesmeden devam eden bir macera...
En önemli cümle
"Tarih okuyanın aklı çoğalır." ... "Gerçek kahramanlık, iyi insan olabilmektir." ... "Allah’ın inayeti, yardımı bizimle olduktan sonra gerisinin önemi yok. Tez zamanda gazaya çıkmalıyım. Allah kulunu darda koymaz." ... "Bilin ki ben, buralara mal ve hazine toplayıp onlarla geri dönmek için gelmedim. Ben, bu şehirleri fethedip halkını Hak ile tanıştırmak için geldim."
Bu kitap neden önemli
•Macera ve aksiyon sahneleri ön planda olduğu, genç okurların ilgisini çekecek bir roman. •Gençlerin kendi kültürlerine ve değerlerine yabancılaşmaya başladığı bu dönemde, tarihini öğrenmek ve kendi kahramanlarını tanımak isteyen okurlar için keyifle okuyabilecekleri bir eser. •Yabancı menşeli sanal kahramanların yerine tarihteki gerçek kahramanlarla empati kurmayı sağlayan alternatif bir kitap... •Kahramanlık ruhu aşılıyor ve gerçek kahramanlığın ‘iyi insan olmak’ olduğunu vurgulayarak okurda farkındalık oluşturuyor. • Dünyaya hükmetmiş şanlı bir ecdadın nesli olduklarını genç okurlara hatırlatıyor; çalışma, azim ve gayretle büyük başarılara imza atabilecekleri yönünde şevklendiriyor.
Anahtar kelime
Efsane, Savaşçı, Tarihi Roman, Bizanslılar, Anadolu, Kahramanlar, Cesaret, Ejderha

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
Popüler
dikkat-dayim-cikabilir---ucuk-ailemle-kacik-maceralar-9786051442501.jpg

Dikkat Dayım Çıkabilir! - Uçuk Ailemle Kaçık Maceralar

Salih Uyan
Carpe Diem Kitap
38.50 TL
Popüler
zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Carpe Diem Kitap
37.50 TL
Popüler
hamam-mi-tamam-mi---ucuk-ailemle-kacik-maceralar-9786051442464.jpg

Hamam Mı? Tamam Mı? - Uçuk Ailemle Kaçık Maceralar

Salih Uyan
Carpe Diem Kitap
38.50 TL