Kuran'ın Kalbine Yolculuk - Timaş Yayınları

kuranin-kalbine-yolculuk-9786050832334.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Kuran'ın Kalbine Yolculuk

Hikmetli Kur’an’a Yemin Olsun ki…
Marka: Timaş İnanç
Kitaplık: İnanç Kitaplığı
Diziler: Din İnceleme Araştırma
Sayfa / Ebat: 336s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Mayıs’20 / Kasım’23
Baskı Sayısı: 10
Kapak Tasarım:
Yayına Hazırlayan:
ISBN: 978-605-08-3233-4
Barkod: 9786050832334
Üst Başlık: Yasin Suresi Tefsiri
220.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Kur'an; Azîz olan izzet sahibi, Rahîm olan rahmet sahibi Allah’ın indirdiği hikmet yüklü bir kitaptır.

Kur’an; bir hakikat çağrısı, bir hidayet rehberidir. Bu kitap Allah’ın sesidir, nefesidir; Allah’ın kelamıdır. İnsan, Kur'an'la ne kadar iç içe girerse Allah’ın sesini, nefesini, soluğunu o kadar içinde, iliklerinde hisseder. O soluk insanı pişirir; olgunlaştırır…

Kur’an; arayış içindeki insanı esfel-i safilinden, bataklığın dibinden alıp Allah’ın rızasının istikametine sevk etmek için indirilmiş bir kitaptır.

Kur’an hatırlatır... İnsanın fıtratından gelen devasa sorulara, arayışlarına cevap verir. İnsanın ruhuna, benliğinin derinliklerine hitap eder. Yeter ki insan içindeki o sese kulak verebilsin.

Kur'an Peygamberimizin kalbine inmiştir; şahsiyetine ve benliğine inmiştir. Onu yemesiyle, içmesiyle, oturmasıyla, kalkmasıyla yaşayan Kur'an yapmıştır.

Kur’an müminin de kalbine inmeli çünkü kalp, insanın şahsiyetinin, karakterinin, benliğinin merkezi ve başkentidir.

Yasin Pişgin, Yasin Suresi tefsiri olarak hazırlanan Kur'an'ın Kalbine Yolculuk’ta Kur'an'dan mü'minin kalbine; mü'minin kalbinden Refîk-i A'lâ'ya uzanan yola işaret ediyor. Kur'an'ın Kalbine Yolculuk bu yolda gidenleri Kur’an’ın derinliklerine daldırıyor. Ta ki Kur'an'ın sırları gönüllere aşikar olsun.

Editörün görüşü
Yazar Doç Dr. Yasin Pişgin’in Antalya Mevlevihanesi Müzesi’nde seçkin bir topluluğa yaptığı Yasin suresi tefsiri dersleri üzerine yapılan bir çalışmanın meyvesi olan Kur’an’ın Kalbine Yolculuk, okura kuşatıcı ve çok yönlü bir Kur’an okuması sunuyor. Dilinin akıcılığı, üslubundaki seçkinlik ve kullanılan kelimelerdeki derinlik okuru Kur’an iklimine çekiyor ve her vesileyle okunan Yasin suresinin içeriğine aşina kılıyor.
En önemli cümle
Kur'an'ın bir eli insanın aklında ise bir eli insanın kalbindedir. Bir eli insanın mazisinde ise bir eli istikbalindedir. Bir eli insanın ânında bir eli dünyasında, bir eli ahiretinde, bir eli buralarda, bir eli ötelerde olan bir kitaptır.
Bu kitap neden önemli
Kitap, Yasin suresinin tefsiri. Diğer ayetlerden, klasik tefsir kaynaklarından ve hadislerden beslenerek güçlü bir anlam kurgusuyla konuyu yeniden ele alması kitabı farklı ve çok özel kılıyor. Ayrıca Yasin suresi hemen hemen herkesin her vesileyle okuduğu, bildiği, manasını bilmese de lafzına aşina olduğu, okurun belki de ifade ettiği manayı en çok merak ettiği bir sure. Kitabın dilinin anlaşılır ve akıcı olması, mümkün olduğu kadar konuşma üslubunun korunmuş olması da kolay okunurluğu açısından artısı. Yazarın böyle zor bir konuyu ustalıkla ve en anlaşılır şekilde verebilecek yetkinlikte olması da kitabın önemini artırıyor.
Anahtar kelime
Kuran, Yasin, Tefsir, Tevhid, Hz. Muhammed (Asm), Besmele

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bir-imtihandir-dunya-9786259424231.jpg

Bir İmtihandır Dünya

Soner Duman
Timaş İnanç
150.00 TL
kalbin-donusumu-9786259424224.jpg

Kalbin Dönüşümü

Nesibe Küçük Cansever
Timaş İnanç
200.00 TL
bakara-suresi-sohbetleri-2-9786050847895.jpg

Bakara Suresi Sohbetleri 2

Nouman Ali Khan
Timaş İnanç
200.00 TL