Nasıl Fenomen Oldum? (Acayip İşler Takımı) - Timaş Yayınları

nasil-fenomen-oldum-acayip-isler-takimi-9786051441733.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Nasıl Fenomen Oldum? (Acayip İşler Takımı)

Acayip komik bir sosyal medya macerası...
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Genç Kurgu / Roman
Diziler: Mizah
Sayfa / Ebat: 180s. / 11,5x21
İlk ve Son Baskı: Mart’18 / Nisan’24
Baskı Sayısı: 6
ISBN: 978-605-144-173-3
Barkod: 9786051441733
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Efe ve arkadaşlarının fenomen olmak için çıktıkları yolda başlarına gelenler, tavuk dürümün arasına konmuş tavuğun başına gelmedi! 

Efe'nin sosyal medyada yaptığı duygusal paylaşımlar bazı arkadaşlarının “arabeskin kralı” diye alay etmesine, ailesinin ise çileden çıkmasına sebep olur. Ve Efe’ye sosyal medya yasaklanır. Fakat bu yasak öyle bir projeyle delinir ki kimse gıkını bile çıkaramaz.

Efe ve arkadaşları bir anda birçok kişi tarafından tanınmaya başlar ama bu şöhret hiç de hayalini kurdukları şöhrete benzememektedir. İyi niyetlerle giriştikleri sosyal deney Efe ve arkadaşlarının hayatını bir süreliğine kabusa çevirir. Siber zorbalığın karanlık yüzünü görerek büyük bir ders alan ekip, bir öğretmenlerinin yardımıyla yeni bir senaryo yazarak bu durumdan kurtulurlar.

Bu arada nefes nefese bir macera yaşanır, arkadaşlık ilişkileri güçlenir, göz yaşları dökülür, kahkahalar atılır ve sonunda kazanan yine iyi niyet olur.

Hayretle başlayıp heyecanla devam eden ve sonunda mutluluk olan bir kitap okumaya hazırlan. Çünkü bu macera kaçmaz!

Editörün görüşü
İnternet öyle bir yer ki balla zehir aynı raflarda. Neyin iyi, neyin kötü olduğunu ayırt etmek çok zor. Kitap okuyucuyu bir yandan sürükleyici ve komik bir maceranın içine çekerken, bir yandan da cep telefonu ve tablete yapışık yaşayan gençler için çok önemli mesajlar veriyor. Tüm dünyada gençleri tehdit eden siber zorbalık konusunda bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyor… Her kitapta farklı bir macera ile ilerleyen Acayip İşler Takımı, özellikle ortaokul çağındaki çocukların kitaplıklarında sağlam bir yer edindi. Ve öğretmenler tarafından çokça tavsiye edilen kitaplar arasına girdi. Kitabın kısaca konusu şöyle: Efe ve arkadaşlarının fenomen olmak için çıktıkları yolda başlarına gelenler, tavuk dürümün içindeki tavuğun başına gelmemiştir... İyi niyetlerle giriştikleri sosyal deney Efe ve arkadaşlarının hayatını bir süreliğine kabusa çevirir. İnternetin karanlık yüzünü görerek büyük bir ders alan ekip, bir öğretmenlerinin yardımıyla yeni bir senaryo yazarak bu durumdan kurtulurlar.
En önemli cümle
“Birden içimde büyük bir pişmanlık hissettim. Ama maalesef internet anayasasında pişmanlık affı yer almıyordu.” ... “İnternet öyle bir dünyaydı ki canı istediğinde hiç hak etmediği halde insanlara kötü adam kostümünü giydiriyor, keyfi gelince de muhteşem bir başarı hikâyesinin başrolüne terfi ettiriyordu.” ... “Bir ara oyun oynamak yasak, video seyretmek serbestti. Ve ben deli gibi oyun videoları seyrediyordum. Nasıl bir duygudur bilemezsiniz! Günlerce yemek yememiş bir kişinin yemekteyiz programı seyretmesi gibi bir işkence.”
Bu kitap neden önemli
• Popüler bir konuyu işlediği için genç okurun ilgisini çekecek bir kurguya sahip. • Cep telefonu ve tablet kullanımı konusunda gençlere çok önemli mesajlar veriyor. • Dijital vatandaşlık ve siber zorbalık konusunda farkındalık oluşturuyor. • İnternette faydalı ve zararlı içerikleri ayırt etmek konusunda genç okurları bilinçlendiriyor. • Her sınıfta bulunması muhtemel karakterleriyle müptelası olunacak bir seri olmaya aday…
Anahtar kelime
Mizah, Fenomen, Sosyal Medya, Dijital, Okul Dönemi, Arkadaşlık, Aile, Cep Telefonu, Pişmanlık, Öğretmen, Göçmenlik, Macera

Diğer kitaplara göz atın