Olga Ve Ormanın Çığlığı - Timaş Yayınları

olga-ve-ormanin-cigligi-9786051442815.jpg

Olga Ve Ormanın Çığlığı

Bu büyülü hikâyede, doğuştan işitme güçlüğü olan Olga’nın eşsiz dünyasını keşfediyoruz.
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Genç Kurgu / Roman
Diziler: Fantastik
Sayfa / Ebat: 128s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Kasım’22 / Ekim’23
Baskı Sayısı: 2
Çizer:
ISBN: 978-605-144-281-5
Barkod: 9786051442815
Orijinal Dil: Fransızca
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Olga, dokuz yaşındaydı ve bu yaşına kadar altı kez ev değiştirmişti. Babası Bernard, bir sabah kalkıp kahvaltının tam ortasında, “Prenseslerim! Yeni bir maceraya çıkıyoruz!” diyerek yedinci kez taşınacaklarını ilan ettiğinde, yeni evlerinde başlarına gelecek olan tuhaf şeylerden hiçbirinin haberi yoktu.

 

Olga, taşındıkları evde, duvar kâğıtlarını sökmeye çalışırken duvarda minik bir kapı keşfeder. Acaba bu kilitli kapının arkasında ne vardır? Sonunda kapıyı açmayı başardığında kendini esrarengiz bir hikâyenin içinde buluverir.

 

Gizemli bir ormanda, kedisi Mösyö ve yeni tuhaf arkadaşıyla birlikte, kayıp olan anne babasını aramaya çıkan Olga’yı inanılmaz bir macera beklemektedir.

 

En önemli cümle
Olga, sahip olmadığı şeyleri biliyordu ama aynı zamanda sahip olduklarının kıymetini bilmeyi de biliyordu. İşte, iyi yaşamın sırrı! Bunu bir yere not edin.
Bu kitap neden önemli
• İnsana verilen hayal gücü sayesinde kendi içimizde zengin bir dünya inşa etmenin mümkün olabileceğini görüyoruz. • Hayatta sahip olmadığımız bazı şeyler olabilir, ama sahip olduklarımızın da ne kadar kıymetli olduğunu hatırlıyoruz. • Bazen eksiklik gibi gördüğümüz şeylerin aslında başka açılardan bir zenginlik olabileceğini fark ediyoruz. • Bir kediyle arkadaş olmanın o müthiş keyfini yaşıyoruz.
Anahtar kelime
Engellilik, Gizem, Hayal Gücü, Merak, Aile, Hayvan Sevgisi, Kedi

Diğer kitaplara göz atın