siraz-ve-sehzade-9786051442037.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Şiraz Ve Şehzade

Heyecan ve bilgelik dolu bir Sadi-i Şirazi romanı…
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Macera Kurgu
Diziler: Tarihi Serüven
Sayfa / Ebat: 160s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Şubat’20 / Şubat’20
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-144-203-7
Barkod: 9786051442037
30.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
“Ey bülbül! Sen bahar müjdesi getir, kötü haberi baykuşa bırak!”

Macera, yüksek bir dağda, etrafı yalçın kayalarla çevrili bir harabenin gizli bölmesinde saklı bir defterin bulunmasıyla başlıyor. Yedi yüzyıllık bir defter bu. Kaleme alan, Musâb. Meşhur bilge Sâdî-i Şirazî’nin talebesi. Davası uğruna her çileye katlanan sıra dışı bir kahraman. Tılsımlı bir dünyaya girmeye hazırsan başla okumaya. Tarihi maceralar ve ibretli kıssalar âleminin kapıları ardına kadar açılsın sana!

Editörün görüşü
Sadi Şirazi'nin hayatından ve hikâyelerinden uyarlanmış özgün bir roman serisi... Sadi Şirazi’nin genç talebesi Musab’ın ağzından dinliyoruz olayları... Ünlü bilgenin Mısır, Suriye, Azerbaycan ve Delhi’ye yaptığı gizemli seyahatler... Nizamiye Medreseleri... Moğol istilası... Salgurlu hanedanının çöküşü... Musab’ın Anadolu’ya gelerek Orhan Gazi ile görüşmesi... Sadi’nin büyük hayali olan ‘Marifet Mektebi’nin ilkinin Anadolu’da kurulması... Doğu'nun hikmet ve bilgelik öğretileri ile harmanlanan romanda, bir yandan tarihi olaylara tanık oluyor, bir yandan da kitabın kahramanları ile birlikte Fars diyarından Anadolu topraklarına uzanan sıra dışı bir serüven yaşıyoruz...
En önemli cümle
"Zayıfı ezme ki senden güçlü biri tarafından ezilmeyesin." ... "Evladınız sizin aynanızdır, siz nasılsanız ona o yansır." ... Bir iş hususunda karar verirken tereddüt edersen zararı az olan tarafı tercih et. ... "Kanaat et ki kimsenin önünde eğilmeyesin." ... "Kötülere iyilik etmek iyilere kötülük etmektir." ... "Mazlumun ahı ateş gibidir, bir gün zalimi de yakar."
Bu kitap neden önemli
• Hikmetli hikâyeleriyle okura olumlu bir bakış açısı ve hayat deneyimi kazandırıyor. • Genç okurlara temel değerleri ilginç serüvenlerin içinde meyvenin içindeki vitamin gibi veriyor. • Tarihi bir döneme ışık tutuyor ve genel kültür bilgisi kazandırıyor. • Bir ülkü uğruna yaşama, hayatta kendine bir hedef belirleme, saygı, sevgi, ilim, hikmet, felsefe, sebat, sabır, iman, ahlak, edep, görgü gibi kavramlar ve değerlerimize dair farkındalık oluşturuyor.
Anahtar kelime
Tarih, Macera, Değerler, Bilgelik, Hikmet, Felsefe

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
Popüler
zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Carpe Diem Kitap
30.00 TL
Yeni
Popüler
hamam-mi-tamam-mi---ucuk-ailemle-kacik-maceralar-9786051442464.jpg

Hamam Mı? Tamam Mı? - Uçuk Ailemle Kaçık Maceralar

Salih Uyan
Carpe Diem Kitap
30.00 TL
Popüler
cig-kofte-operasyonu-ucuk-ailemle-kacik-maceralar-9786051442372.jpg

Çiğ Köfte Operasyonu (Uçuk Ailemle Kaçık Maceralar)

Salih Uyan
Carpe Diem Kitap
30.00 TL