Şiraz Ve Sultan - Timaş Yayınları

siraz-ve-sultan-9786051442099.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Şiraz Ve Sultan

Sadî-i Şirazî’den Orhan Gazi’ye kadar uzanan büyük bir hayalin hikâyesi...
Marka: Carpe Diem Kitap
Kitaplık: Macera Kurgu
Diziler: Tarihi Serüven
Sayfa / Ebat: 160s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Eylül’20 / Eylül’20
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-144-209-9
Barkod: 9786051442099
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Sırlı serüven bu kitapta da devam ediyor. Yedi yüz yıllık bir defter… ‘Şiraz ve Şehzade’ adlı birinci kitapta defterin bulunuş hikâyesi anlatılmıştı. 

Kaleme alan, Musâb. Ünlü bilge Sadi-i Şirazi'nin fedakâr talebesi. İlk kitapta hayatının Şiraz faslını okumuştuk. Bu kitapta ise Osmanlı'nın kuruluş döneminde yaşadıklarına tanık oluyoruz.

Bir de sırlı olay var. Hayal edilmesi bile güç bir hadise. Okuyunca hayret edeceksin.

Tılsımlı bir dünyaya girmeye hazırsan başla okumaya. Tarihi maceralar ve ibretli kıssalar dünyasının kapıları ardına kadar açılsın sana!

 

Editörün görüşü
Sadi Şirazi'nin hayatından ve hikâyelerinden uyarlanmış özgün bir roman serisi... Sadi Şirazi’nin genç talebesi Musab’ın ağzından dinliyoruz olayları... Ünlü bilgenin Mısır, Suriye, Azerbaycan ve Delhi’ye yaptığı gizemli seyahatler... Nizamiye Medreseleri... Moğol istilası... Salgurlu hanedanının çöküşü... Musab’ın Anadolu’ya gelerek Orhan Gazi ile görüşmesi... Sadi’nin büyük hayali olan ‘Marifet Mektebi’nin ilkinin Anadolu’da kurulması... Doğu'nun hikmet ve bilgelik öğretileri ile harmanlanan bu kitaplarda, bir yandan tarihi olaylara tanık oluyor, bir yandan da kitabın kahramanları ile birlikte Fars diyarından Anadolu topraklarına uzanan sıra dışı bir serüven yaşıyoruz...
En önemli cümle
• “Beden büyür de ruh büyümezse o bünyenin istikbali kararır.” • “Damlalar birleşir nehir olur, nehirler birleşir deniz olur.” • “Koca bir ambarı dolduran minnacık tahıl taneleridir.” • “Maziden ibret al da istikbale ibret olma.” • “Kişi, rızkının peşinden koşar, ecel de her dem onu kovalar.” • "Fani olana kalbini bağlama ki silinip gitti diye ağlamayasın!
Bu kitap neden önemli
• Kurgu içindeki ibretli ve etkileyici hikâyelerle okura erdemli insan olmanın ipuçlarını gösteriyor. • Genç okurların rol model olarak benimseyebileceği tarihimizden müspet kişi ve karakterlerle olumlu örnekler sunuyor. • Tarih bilinci kazandırıyor, kendi tarihini bilmenin önemi konusunda farkındalık oluşturuyor. • Bir terbiye, erdem ve eğitim modeli sunuyor.
Anahtar kelime
Tarihi Roman, Erdemler, Bilgelik, Anadolu, Macera, Gizem, Genç, Sultan, Orhan Gazi, Bursa, Marifet

Diğer kitaplara göz atın