Yazar Olmak İstiyorum - Timaş Yayınları

yazar-olmak-istiyorum-9786051441597.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Yazar Olmak İstiyorum

Kalbiyle yazan kalbe yazar...
Marka: Timaş Okul
Kitaplık: Genç Kurgu
Diziler: Edebiyat - Roman - Öykü
Sayfa / Ebat: 160s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ekim’17 / Ağustos’22
Baskı Sayısı: 15
ISBN: 978-605-144-159-7
Barkod: 9786051441597
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

"Lisedeydim. Yazar olmak istiyor, çırpınıp duruyordum... Bana rehberlik edecek bir kitap aradım, bulamadım. İşte, o zaman bir söz verdim. 'İleride yazar olursam, yazar adayları için bir kitap yazacağım' dedim. Bu kitabı yazmakla sözümü tutmuş oldum. Dilerim yol arkadaşın olur!"
...
Yazarlık yolunda yürüyorsun, büyük hayallerin var... Harika kitapların altına imzanı atmak istiyorsun... Ne güzel! Ya da yazar olmak gibi bir hedefin yok, ama duygularını yazarak ifade etmek, kendini geliştirmek hoşuna gider doğrusu... İnsanlara söyleyecek sözlerin var sonuçta... İster kâğıtlara yaz, ister bloğuna... İster roman kurgula, ister bir kısa şiir karala... Ne yazarsan yaz, yazdığını güzel yaz... Ve yazarken hayatın anlamını kat satır aralarına. Dostluk, sevda, umut olsun yazdıkların... Ölmekle gömülmeyecek cümlelerin olsun senin de hayata dair. Hadi yaz! Kalemin sırdaşın, bu kitap yol arkadaşın olsun...

Editörün görüşü
Bu kitap, sadece yazar olmak isteyenler için değil... Hayallerinin peşinden gidenler için... Söyleyecek bir sözü olanlar için... Hayatta güzel izler bırakmak, kendini geliştirmek, hedeflerini gerçekleştirmek isteyenler için... Bu kitap, usta bir yazarın deneyimlerini de katarak yazdığı iyi bir yol arkadaşı... Gizemli bir yazarın editörüne bıraktığı bir defter... Bu defterde sadece yazarlığa dair değil, genç okurlar için hayata dair de çok önemli ipuçları ve tüyolar var... Çok sevilen gençlik kitaplarının yazarı Ömer Sevinçgül’ün usta kaleminden modern klasikler arasına girmiş kült bir eser... Dili sade, anlatımı akıcı, üslubu güçlü ve zengin. İnsani değerler ve erdemler, son derece etkileyici bir roman kurgusu içinde okurla paylaşılıyor. Kitap, samimi dili ve gerçekçi kitap karakterleri ile özellikle dikkat çekiyor.
En önemli cümle
"Kalem bir âlettir. Yazıyı ruhuyla yazar insan." ... "İyi düşünebilen yazarlar iyi yazabilirler ancak. Etkili bir yazının temeli aydınlık düşüncedir." ... "Bir kitabı dikkatle okumak, yazarıyla saatlerce sohbet etmek demektir."
Bu kitap neden önemli
• Güzel yazmak ve kendini geliştirmek isteyenler için rehber bir kitap. • Temel yazma becerilerinin yanı sıra yazar kendi hayatından ve yazarlık deneyiminden edindiği tecrübeleri ve tüyoları da samimiyetle paylaşıyor okuruyla. • Samimi dili ve akıcı anlatımıyla özellikle gençlerin severek okuyacakları ve öğretmenlerin güvenle tavsiye edebilecekleri bir kitap. • Hangi meslekte olursa olsun, iyi yazmanın insanın kendini doğru ifade etmesinde, fikirlerini anlatabilmesinde, kişisel gelişimindeki yeri ve önemi konusunda okurda farkındalık oluşturuyor.
Anahtar kelime
Yazarlık, Edebiyat, Kitaplar, Kişisel Gelişim

Diğer kitaplara göz atın

zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Timaş Okul
100.00 TL