Ahşap Evin Esrarı - Timaş Yayınları

ahsap-evin-esrari-9786259414997.jpg
Yeni
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Ahşap Evin Esrarı

İnsan hırsız değilse gizlice başkasının evine neden gider? Ahşap Evin Esrarı’nı çözmeye hazır mısın?
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 160s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Mayıs’24 / Mayıs’24
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-625-94149-9-7
Barkod: 9786259414997
110.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

“Çalınan hiçbir şey yok. İnsan hiçbir şey çalmadığı hâlde başkasının evine neden girer?”

Kahramanımız Tolga ve ailesi, babasının işi dolayısıyla yeni bir şehre taşınır. Gittikleri yerde ahşap bir ev beğenip kiralarlar. İlk günden itibaren Tolga, tuhaf sesler duymaya başlar. Ailesi ise henüz durumun farkında değildir.

Tolga yeni arkadaşlar edinir. Bu arkadaşları, Tolga'nın taşındığı ev hakkında garip hikâyeler anlatır. Kimileri orada kaçakçıların saklandığını kimileri ise hırsızların olduğunu düşünür. Tolga da onlara ailesiyle yaşadıkları tuhaflıkları anlatır. Bu işin peşine düşmeye karar verirler. İzleri takip eden sıkı dostlar, acaba bu esrarlı evin sırrını çözebilecekler mi?

En önemli cümle
“Bizim evde aksiyon bitmez!”
Bu kitap neden önemli
Ahşap Evin Esrarı; İlk Genç okurlarının bir şeyleri araştıracağı, çözümlemeye çalışacağı, izleri takip etmeyi eğlenerek öğreneceği bir kitap. Karakterlerin her biri meraklı, araştırmacı, cesur, zeki, ekip çalışmasına yatkın, farklı düşünen ama ortak paydada buluşmayı bilen, birbirlerini takdir etmeyi bilen, genç okurlara örnek olacak nitelikte. Okurlar eğlenerek, merakla gizemli olayları tahmin etmeye çalışırken doğru düşünme yöntemleri üzerinde düşünmeyi, düşündüğü şeylerin sağlamasını yapmayı, tahmin yürüttüğü şeylerde yanıldığında konuyu pes etmeden tekrar ele alabilmeyi öğreniyor.
Anahtar kelime
Gizem, Dedektiflik, Ekip Çalışması, Merak, Araştırma, Arkadaşlık, 9 yaş, 10 Yaş, 11 Yaş

Diğer kitaplara göz atın