Dicembre'nin Sıra Dışı Evi - Timaş Yayınları

dicembrenin-sira-disi-evi-9786050846973.jpg

Dicembre'nin Sıra Dışı Evi

Korkularla yüzleşmek üzerine fantastik bir macera!
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 192s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Mayıs’23 / Mayıs’23
Baskı Sayısı: 1
Tercüman:
ISBN: 978-605-08-4697-3
Barkod: 9786050846973
130.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

“Bacada bir çocuk var!” diye fısıldadı endişeyle.

“Başka nerede olacaktı ki?” diye cevap verdi kadın, önlüğündeki külleri temizleyerek. “Beni takip edin, Bay Moonro sizi bekliyor.”

Böyle başladı gizemli hikâye. Dadılık için basit bir iş görüşmesine geldiğini sanan eski cambaz Bayan Dicembre bu gizemli evde nelerle karşılaşmadı ki? Elleri mum alevi gibi yanan, duman gibi tüten bir çocuk, geceye düşen gölgesiyle meşhur Bay Moonro, içinde gizli bölmesi olan gizemli bir şömine,  ailenin hayatını hem sonlandırabilecek hem de kurtarabilecek olan bir körük, sadece ışıklı gözlerin belli olduğu çerçeveler, alışılmadık masallar, Tozkoparanlar ve daha nicesi… Bakalım, Bayan Dicembre bir duman gibi uçabilen bu çocuğa göz kulak olabilecek ve bu gizemli evin sırlarını çözebilecek mi?

Editörün görüşü
Antonia Murgo, cesaretten bahsedebilmemiz için korkuların da olması gerektiğini bizlere fantastik bir macerayla anlatıyor. Strega Ragazze e Ragazzi ödülü alan bu kitabın konusu oldukça ilgi çekici, sürükleyici, merak uyandırıcı bir şekilde işlenmiş.
En önemli cümle
“Bacada bir çocuk var.” diye fısıldadı endişeyle. “Başka nerede olacaktı ki?” diye cevap verdi kadın, önlüğündeki külleri temizleyerek. “Beni takip edin, Bay Moonro sizi bekliyor.”
Bu kitap neden önemli
İlk Genç okurlarının merakla okuyacakları bu kitap cesaretin, korkuların üstüne gitmekle ortaya çıkacağını, bir duygu olmadan öteki duygunun da olmayacağını anlatıyor. Birbirinden farklı olan insanların zamanla ortak alanda buluşabileceklerini görüyoruz. Fantastik bir roman olan bu kitap, çocukların merak duygusunu ortaya çıkarıp hayal gücünü geliştirecek ve ön yargıları yıkacak.
Anahtar kelime
10 Yaş, 11 Yaş, 12 Yaş, Farklılık, Güven, Aile, Sorumluluk, Dayanışma, Empati, Sevgi, Gizem, Macera, Sır, Cesaret

Diğer kitaplara göz atın