Elişi Kenti'nden Jules Verne Adasına - Timaş Yayınları

elisi-kentinden-jules-verne-adasina-9786050845303.jpg

Elişi Kenti'nden Jules Verne Adasına

Elişi Kenti sakinleriyle tuhaf bir maceraya hazır mısın?
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 144s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Temmuz’22 / Temmuz’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4530-3
Barkod: 9786050845303
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

İplikler diyarı Elişi Kenti, her zaman sakin ve her şeyin yolunda gittiği bir yerdi. Ta ki Mucit Fetit’in özel tarifiyle kurabiye yaptığı güne kadar! O günden sonra Elişi Kenti’nde hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Ortalık karışır ve kentte her şey tersine işlemeye başlar. Bu terslik kent sakinleri adına oldukça büyük dertlere ve aynı zamanda romanlardan fırlamış gizemli bir ada serüvenine kapı açar.

Haydi, Elişi Kenti sakinleriyle tanış, bu gizemli ve bir o kadar da eğlenceli maceraya ortak ol!
Editörün görüşü
Elişi Kentinden Jules Verne adasına, macerayı önceleyen, didaktik anlatımdan uzak olan sıra dışı bir hikâye… Gizem, eğlence ve macera unsurlarının yoğun olarak hissedildiği hikâyede, özellikle arkadaşlık, dostluk ve aile kavramlarının da üzerinde duruluyor. Eser, öncelikle oldukça özgün bir hikaye ve karakter kullanımlarıyla öne çıkıyor. Okuru rahatlıkla çeke bilecek; hem gizem hem de eğlence mesajını net bir şekilde veren bir kapağa sahip. Eserin yalın, anlaşılır ve eğlenceli bir dile sahip olması ilgili yaş grubu için oldukça değerli.
En önemli cümle
“Peki ya tuz yerine koyduğu şu şey, son icadında kullandığı sodyum oksit olmasın?”
Bu kitap neden önemli
Elişi Kenti’nden Jules Verne Adası'na, Elişi Kenti’nde yaşanan tuhaf bir macerayı konu alıyor. Okurları metinler arası bir yolculuğa çıkarıyor. Hikâyede çocukların çok sevdiği yazar Jules Verne'in İki Yıl Okul Tatili kitabına geçişler söz konusudur. Macerayı ve edebiyatı önceleyen, didaktik bir anlatımdan uzak olan hikâye, karakterlerin engelleriyle ilk gençlik yaş grubunda da sıkça karşılaşılan fiziksel görünüşten dolayı aşağılanma ya da aşağılama hareketinden uzaklaştırmayı, farklılıklara rağmen bir arada olmayı, farklı kişilik ve fiziksel özelliklere hoşgörü ile yaklaşılmasını amaçlıyor. Kitapta, macera ve eğlence dozunun yüksekliği, kitabı çekici yapan önemli bir başka unsur.
Anahtar kelime
Macera, Bilim, Eğlence, İcat, Keşif, Arkadaşlık, Hoşgörü, 9 yaş, 10 Yaş, 11 Yaş

Diğer kitaplara göz atın