Erime - Timaş Yayınları

erime-9786050845495.jpg
Eriyen buzullar ve iki gencin gezegeni kurtarma hikâyesi!
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 240s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Eylül’22 / Haziran’23
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-08-4549-5
Barkod: 9786050845495
Alt Başlık: Eriyen Buzullar Arasında İki Dünya
160.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Yutu ile büyükannesi karla kaplı, ücra bir köyde yaşamaktadır. Değişen iklim koşulları sebebiyle karlar ve buzlar aniden erimeye başlar ve her şey bir tehdide döner. Yutu, ava çıktığı sırada çöken bir buz yüzünden Kuzey Kutbu bozkırında mahsur kalır. Bu sırada köyde yaşayan Be de yeni okuluna uyum sağlamaya çalışmaktadır. Be'nin babası, bir petrol şirketindeki yeni işine başlamıştır. Ancak işinin arka planındaki çıkarlar bilinmemektedir. Bu iki çocuğun hayatları gizemli bir olaydan sonra kesişir ve önlerindeki bu iklim sorunuyla başa çıkmaya çalışırlar.
En önemli cümle
"Sessizlikten keyif almak, hava durumunu fark etme, ayaklarımın altındaki toprağı hissetmek gibi basit şeyleri öğretmişti. İnsanları ve doğayı birbirine bağlayan bağlar kopmaya başladığı için daha önce fark etmediğim pek çok şeyi görmüştüm. Hayal edebileceğimizden çok daha değerli bir şey parçalarına ayrılıyordu. Ancak bunu değiştirmek için geç kalmış sayılmazdık. Hâlâ vakit vardı."
Bu kitap neden önemli
Dünyamızın en önemli sorunlarının başında gelen ve her geçen gün hayatımızı tehdit eden iklim sorununa dikkat çeken fantastik bir hikâye. İki gencin sorunlara karşı cesur mücadelesi bu yönde farkındalık oluşturacak ve hitap ettiği yaş grubuna gerekse daha yaşanabilir bir dünyanın tesis edilmesi için ilham verecek. Kitap, iklim değişikliğinin hem doğal hayat hem de insanlar üzerindeki keşfe çıkarıyor. Mücadele, gizem ve aksiyonun harmanlandığı hikâye, okuyucuya gerilim filmi havasını vermesiyle öne çıkıyor. Kitaptaki iki ana karakterin ve bu karakterler arasındaki arkadaşlık bağının güçlü bir şekilde işlenmesi de hikâyenin gücüne güç katıyor.
Anahtar kelime
İklim Değişikliği, Farkındalık, Geri Dönüşüm, Doğa sevgisi, Arkadaşlık, Problem Çözme, Küresel ısınma, 10 Yaş, 11 Yaş, 12 Yaş

Diğer kitaplara göz atın