Gizemli Öğretmen - Timaş Yayınları

gizemli-ogretmen-9786050842432.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Gizemli Öğretmen

Tek başına kurduğu iyilik ordusuyla on binlerce çocuğun hayatına dokunan Mehmet Özcan'dan etkileyici bir ilk gençlik romanı…
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 104s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Ekim’21 / Kasım’23
Baskı Sayısı: 4
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-08-4243-2
Barkod: 9786050842432
70.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
"Hayatta en büyük şans küçükken iyi bir öğretmene rastlamaktır."
 
İsmail, geleceğe dair hayalleri olan bir köy çocuğu. Okula yeniden başlamayı ümitle bekliyor. 
 
İsmail'in hayatı okula gelen yeni öğretmen ile değişiyor. Mustafa Öğretmen, İsmail’in tanıdığı diğer öğretmenlere hiç benzemiyor. Yeşil karavanının camları siyah filmle kaplı ve tekerleri her zaman çamur içinde. Tüm bunlar yetmezmiş gibi okulun sevimli köpeği Reçel de sürekli karavanı kokluyor. 
 
Arkadaşları daha ilk günden öğretmenlerinin karanlık yanları olduğunu düşünüyor. İsmail uzun zamandır beklediği yeni öğretmeni kaybetmemek için arkadaşlarının şüphelerini boşa çıkarmalı.
 
Peki, "İsmail" öğretmenin okulda kalmasını sağlayabilecek mi?
Editörün görüşü
Gizemli Öğretmen, iyi bir öğretmenin koşulsuz sevgisiyle öğrencilerinin bakış açılarını dönüştürme hikâyesini anlatıyor. Zorlu koşullarda eğitimlerine devam etmeye çalışan çocukların hayatları samimi bir dille yansıtılırken köy yaşamının tüm güzelliğine şahit olunuyor. Umut, sevgi, şefkat ve hayallerle bezenmiş sımsıcak hikâye, ön yargılardan uzaklaşmanın ve farklılıklara saygının önemini vurguluyor.
En önemli cümle
Bir çocuğun kalbinde çiçekler yeşertip cümlelerini çiçekli sözcüklerden kurdurabiliyorsak güzel yarınlar gelecektir.
Bu kitap neden önemli
Şimdiye kadar Anadolu kültürünü ve insanlarının yaşamlarını fotoğraflarıyla konuşturan Mehmet Özcan, hikâyesini anlatmaya Gizemli Öğretmen romanıyla devam ediyor. Hayat şartlarının zor olduğu Doğu Anadolu bölgesinde geçen hikâye, bölgedeki çocukların yaşadıkları zorlukları samimi bir dille anlatıyor. Mehmet Özcan, sosyal medyada, başlattığı kampanyalarla şimdiye kadar ihtiyaç sahibi on binlerce çocuğa ulaştı. Sosyal medya sayesinde oluşturduğu iyilik ordusuyla daha on binlerce çocuğun hayatına dokunmayı hedefleyen Özcan, Gizemli Öğretmen kitabının telif gelirleriyle köylerde oyun parkları yapmayı planlıyor.
Anahtar kelime
Macera, Gizem, Okul, Arkadaşlık, Köy, Dedektiflik, Zorbalık, Araştırma, Hoşgörü, Dayanışma, Zorluklarla Başa Çıkma, Azim, Mücadele

Diğer kitaplara göz atın