Hikaye Satan Tavşan - Timaş Yayınları

hikaye-satan-tavsan-9786259834603.jpg
Yeni

Hikaye Satan Tavşan

Ne olursa olsun Mori Adası’na gitmeye kararlı olan hayvanlar ve tam karşılarında duran kurnaz mı kurnaz bir tavşan! Bakalım, birbirinden farklı hayvanlar Mori Adası’na varabilecek mi? Yoksa kurnaz tavşanın anlattığı masallarla uyumaya devam mı edecekler?
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 128s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Mayıs’24 / Mayıs’24
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-625-98346-0-3
Barkod: 9786259834603
95.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
“Mori Adası’na gitmek için çektiğimiz bu çile, aşmak zorunda kaldığımız engeller, karşılaştığımız
tehlikeler… Bütün bunların hepsi buna değer mi?”
Kafası ticarete çalışan, daha çok zengin olmak isteyen ama bunun yolunu kurnazlık yapmakta
bulmuş, umut taciri bir tavşan, oteline daha çok müşteri çekmek için Mori Adası’na yolculuk düzenler.
Çok uzak yerlerden zorlu şekillerde gelmiş, diğer hayvanların ötekileştirdiği, alay edilen birbirinden farklı hayvanların en büyük hayali, su yeşili yağmurun yağdığı Mori Adası’na gidip oradaki bilgelerin vereceği reçeteyle sorunlu gördükleri yerlerini iyileştirmek ve orada mutlu mesut yaşayabilmektir.
Herkesi kumsala toplamayı başarmış tavşanın ağzından iki kelime duyabilmek için heyecanla
beklerler. Tavşan bir süre hiç konuşmaz. Sonra onların ilgisini çekebilmek için şöyle başlar konuşmasına:
“Biliyorum, Mori Adası’na gitmek istiyorsunuz!”
Homurdanmaya başlamış hayvanların sesi bir anda kesilir. Büyük macera da böyle başlar!
Bakalım, onca yol gelmiş hayvanlar Mori Adası’na varabilecek mi? Yoksa kurnaz tavşanın her gece anlattığı masallarla uyumaya devam mı edecekler?
En önemli cümle
“İki ağacın da görünüşü, gövdesi, dalları ve yaprakları farklı. Ben bunlara bakarak değerlendirirsem bu iki ağaca haksızlık etmiş olurum. Fakat her ikisinin de gölgesinden faydalanabiliyoruz. Üstelik bazı ağaçlar vardır ki meyvelerini, yapraklarını veya reçinesini bizlerle paylaşır. Her ağaç bizlere bir şeyler verir ve verebildiği kadarını bizlere verir. Burada ağaçları güzel yapan vermek istemeleridir, hiçbir beklentileri olmadan bunu yaparlar. Bu nedenle onlar arasında kıyaslama yapmak pek akıllıca olmaz.”
Bu kitap neden önemli
Kurgu içinde kurgu olması, iki ayrı olaya geçerek sırayla anlatılması metni dinamik kılıyor. “Bizler sahip olduklarımızı paylaşabildiğimiz kadar güzeliz.” mesajı veriliyor. Farklı olan şeylerin kıyaslanamayacağı, herkesin olduğu gibi güzel olduğu anlatılıyor. Zorbalığın karşısında yer alınıyor. Tavşan, çevresini çok iyi manipüle edebiliyor. İlk Genç okurları bu sayede bazı insanların ticarette de ne gibi manipüle şekilleri kullandıklarını anlayabiliyor. Kurnaz insanların bizi zayıf noktalarımızdan nasıl yakalamaya çalıştıkları hakkında fikir yürütmemize sebep oluyor. İki farklı karakterin birlikte yolculuğa çıkışıyla çok iyi bir dostluk işleniyor.
Anahtar kelime
Zekâ, Zorbalık, Ticaret Ahlakı, Öz Güven, Arkadaşlık, Öz Sevgi

Diğer kitaplara göz atın