Kaçış Odaları - Timaş Yayınları

kacis-odalari-9786050843569.jpg

Kaçış Odaları

Hayal gücünü ateşleyen, enerjisi yüksek, kahkahası bol, bilmecelerle dolu bir macera…
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 248s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Kasım’21 / Kasım’23
Baskı Sayısı: 2
Tercüman:
ISBN: 978-605-08-4356-9
Barkod: 9786050843569
Orijinal Dil: İngilizce
170.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

"Odalar sizin için burada ve siz de odalar için buradasınız. Olmanız yere gitmek için odalardan geçmeniz gerekiyor. Tek tek... Her defasında bir oda."

Jack, panayır alanında bungee-jumping yaptığında kendini akla hayale sığmayacak tuhaflıktaki odalarda bulur. Cally adındaki gizemli bir kız, eve dönüş yolunu bulmaya çalıştıkları bu macerada ona eşlik etmektedir.

Jack ve Cally, girdikleri odalarda yüzleşmek kaçtıkları korkularıyla karşılaşırlar. Odalardan kaçmak için talimatları izlemeli, soruları yanıtlamalı, zorlukları aşmalı ve bilmeceleri çözüp anahtarları bulmalıdırlar. 

Birbirlerine zıt karakterler olan Jack ve Cally’nin, sevdikleri birinin kaybıyla başa çıkmayı öğrendikleri komik ve ürkütücü bir maceraya hazır olun!

“Hayal gücünü ateşleyen güzel ve heyecan verici bir macera." - Edith Bowman

 

En önemli cümle
Odalar sizin için burada ve siz de odalar için buradasınız. Olmanız gereken yere gitmek için odalardan geçmeniz gerekiyor. Tek tek… Her defasında bir oda.
Bu kitap neden önemli
Kaçış Odaları; maceraları, bilmeceleri ve problem çözmeyi seven herkesin elinden bırakamayacağı bir kitap. Gerçekçi bir şekilde oluşturulan karakterler, zekice kurgulanmış bilmeceler ve mizah unsuru başarıyla harmanlanıyor. Aile bireylerinin kaybı, yas, yabancılaşma gibi önemli konuları ve bunların gençler üzerindeki etkisini dramatize etmeden anlatıyor. Korkularla yüzleşmenin ve sevilen birisinin kaybıyla başa çıkmanın önemini vurguluyor. İlk gençlik okurlarının daha önce karşılaşmadıkları bir dizi ilginç felsefe ve mantık sorunlarıyla problem çözme yeteneklerini geliştiriyor.
Anahtar kelime
Macera, Bilmeceler, Mantık, Arkadaşlık, Yas, Aile, Zeka Oyunları, Dayanışma, Hayal Gücü, Sevgi, Korkular, Fobi, Problem Çözme, 10 Yaş, 11 Yaş, 12 Yaş

Diğer kitaplara göz atın