Popüler Tarih Osmanlı Tarihi Set - (10 Kitap) - Timaş Yayınları

populer-tarih-osmanli-tarihi-set---10-kitap-9786050828184.jpg

Popüler Tarih Osmanlı Tarihi Set - (10 Kitap)

Tarihte silinmez iz bırakan birkaç medeniyetten biri olan Türkilerin tarihi.
Marka: Genç Timaş
Kitaplık: Gençlik Kitaplığı
Diziler: Popüler Tarih (Osmanlı Tarihi)
Sayfa / Ebat: 32s. / 16,5x23
İlk ve Son Baskı: Mart’09 / Mart’18
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-605-08-2818-4
Barkod: 9786050828184
175.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Popüler Tarih setinin ikinci serisi olan Osmanlı Tarihi, 13. yüzyılda Kayı Boyu'nun Anadolu'ya gelişiyle başlayıp, dönemin Anadolu'sunda yaşanan sosyo-ekonomik ve toplumsal değişimlere değiniyor. Ertuğrul Gazi'nin lideri olduğu Kayı Boyu, Osman Gazi ile birlikte beylikten devlete dönüşmeye başlıyor. Gazalar, göçler ve fetihlerle devam eden büyüme kısa zaman sonra dünyaya hükmeden bir imparatorluğa dönüşüyor. Osmanlı Devleti'nin kuruluş, büyüme ve gerileme dönemlerinin ele alındığı 10 ciltlik serinin son kitabı ise Osmanlı Devleti'nin kültür, sanat, edebiyat, ekonomi, siyasi yönetim ve askerî yönetimi ile alakalı bilgileri barındırıyor. Her kitabı konunun anlaşılmasını sağlayan etkinliklerle ve akılda kalıcı eğlenceli bir içerikle süslenen Popüler Tarih Serisi, aynı zamanda okullardaki müfredata uygun bir eserdir...
Editörün görüşü
Yazarın dili kolay okunabilir. Metinler eğlenceli ve öğrenmeyi kolaylaştırıcı. Konular güncel ve MEB içeriğine uygun. Dil özellikleri ve grafik bakımından özenli çalışılmış bir kitap. Yazar okuru kuru bilgi kalabalığına sokmadan konuyu çerçeveliyor, konuya ait anlama ve yorumlama enstrümanlarını etkili bir şekilde kullanıyor. Üslup bakımından sadece gençlerin değil daha üst düzey yaş gruplarının hatta öğretmenlerin bile yararlanabileceği pratik bir bilgi kaynağı.
En önemli cümle
Tarihte silinmez iz bırakan birkaç medeniyetten biri olan Türkilerin tarihi. Beylikten imparatorluğa, imparatorluktan çöküşe uzanan çalkantılı bir tarihin sahibi.
Bu kitap neden önemli
-Tarihi kolay ve eğlenceli bir şekilde öğrenebilme. - Zevkli tasarım ve ilgi çekici resimler. - MEB müfredatına uygun, bilimsel ve güncel içerik. - Ölçme ve değerlendirme kriterlerine uygun etkinlikler. - Görsel ve bilişsel algılara hitap eden metin dili. - Derslere yardımcı materyaller sınıfına uygunluk. - Tarih öğrenimi konusunda etkili anlatım. - Her konu ve her sayfada öğrenmeyi içselleştirecek tabelalar.
Anahtar kelime
Söğüt, Domaniç, Rumeli, Bizans, Yeniçeriler

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bu-bizim-anlasmamiz-9786050844474.jpg

Bu Bizim Anlaşmamız

Genç Timaş
135.00 TL