Şarkısını Unutan Kuş - Timaş Yayınları

sarkisini-unutan-kus-9786050846317.jpg

Şarkısını Unutan Kuş

Abdullah Harmancı'nın kaleminden ilk gençlik okurlarını rüya mı yoksa gerçek mi sorusunun peşine düşüren öyküler!
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 96s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Aralık’22 / Aralık’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4631-7
Barkod: 9786050846317
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Bıyıkları upuzun bir adam var.
Herkes uyuduğunda dünyanın öte ucuna uçuyor.
Kalbi kocaman bir adam var.
Hayatı pahasına, kendini yaşadığı şehrin evcil hayvanlarına adıyor.
Şarkısını unutan kuşlar için üzülen bir adam var.
Ormanda kuşların kayıp melodilerinin peşine düşüyor.
Saksağanların mutluluğuna ömrünü adamış biri daha var.

Hepsi birden, bu kitabın sayfalarına gelip yerleştiler.
Dünyayı daha güzel kılmanın yollarını aramak için bu kitapta birleştiler.
Sen de onlara katılmak istemez misin?
Editörün görüşü
Abdullah Harmancı, sade, anlaşılır dili ve akıcı üslubuyla ilk genç okurlarının rahatça okuyabileceği öyküler kaleme alırken genç okurlarını estetik hazdan mahrum bırakmıyor. Özgün konuları hayal gücüyle birleştiren yazar, düşündürmeye önem veriyor. Yazarın kendi hayat tecrübelerinden izler bulabileceğimiz öyküler, hayata dair güzel mesajlar içeriyor. Geçmişin güzelliklerini günümüzün gerçekleriyle birleştiren öyküler okurlarını farklı dünyalara götürüyor.
En önemli cümle
"Ama siz çocuklar hep sonbahar resmi çiziyorsunuz. Yaz çiziyorsunuz. Hele hele o ilkbahar yok mu? En çok da onu çiziyorsunuz!”
Bu kitap neden önemli
Abdullah Harmancı çocuk edebiyatı alanında eğlendiren, düşündüren, sorgulatan ve meraklandıran eserler vermeye devam ediyor. Öyküleriyle tanınan yazar, okurlarından, öğrencilerinden, eğitimcilerden oluşan okur kitlesine çocukları ve çocuklarıyla birlikte okumayı seven ebeveynleri de kazandırıyor. İlk Genç okurlarının dünyasına uygun felsefi sorularla çocukların kitabı okuyup yorumlamalarını, üzerine düşünüp soru sormalarını sağlıyor. Akıcı, sade, samimi dili ve masalsı anlatımıyla okurlarını hayal gücünün sınırlarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Rüya mı, gerçek mi sorusunun peşinde okurlarını hayal gücünün sınırlarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Yazarın dilinin sade, anlaşılır ve samimi olması, üslubunun akıcılığıyla birleşince estetik bir zevk veriyor. Çocuklara bir dost edasıyla verilen mesajlar dikkat çekiyor. Çocuğun görsel yorumlama kabiliyetine destek olan çizimlerle hikâyenin olay örgüsü destekleniyor.
Anahtar kelime
Merak, Macera, Hayal Gücü, Felsefe, Arkadaşlık, Aile, Sevgi, Saygı, Kararlılık, Kış, Paylaşmak, Cesaret, Kardeşlik, Eğlence

Diğer kitaplara göz atın