Ufak Tefek Kaygılar - Çocuktan Al Bilgiyi - Timaş Yayınları

ufak-tefek-kaygilar---cocuktan-al-bilgiyi-9786050834369.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Ufak Tefek Kaygılar - Çocuktan Al Bilgiyi

Çok kaygılanma, bu kitap senin yanında!
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Çocuktan Al Bilgiyi
Sayfa / Ebat: 144s. / 15x19
İlk ve Son Baskı: Kasım’20 / Aralık’22
Baskı Sayısı: 3
ISBN: 978-605-08-3436-9
Barkod: 9786050834369
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Merhaba arkadaşlar, ben Ada.

12 yaşındayım, okulda derslerim iyi ama kimse farkında mı bilmiyorum. Bilemem çünkü sormuyorum. Sorarsam birileri bana, “Ama şunda da o kadar iyi değilsin.” der diye çekiniyorum. Ailem okumayı yazmayı seviyorum diye beni belediyenin sanat kurslarından birine katılmam için yönlendirince tiyatroyu seçtim. Bunu niye yaptım bilmiyorum, çünkü ben topluluk içinde konuşmaktan, kendimi göstermekten hoşlanmam. Yani belki hoşlanırım ama yapamam, kaygılarım izin vermez. Kaygılı olmak ne demek, nasıl aşabiliriz merak ediyorsanız hikâyemi okuyun.

Merhaba arkadaşlar, ben Çınar.

Tiyatro kursunda “Peter Pan” oyununu oynamaya karar verdiğimiz gün hayatım değişti. Üstelik başroldeyim ve bu beni biraz kaygılandırıyor. Genelde bu durumlarda büyükler bana; “aman niye endişeleniyorsun”, “endişelenmene gerek" yok ya da "endişelenme, sen yaparsın” gibi şeyler derler. Sanki  endişelenmek benim elimdeymiş, bir tek ben endişelenmemeyi beceremiyormuşum gibi hissediyorum. Kim ‘ya başaramazsam’ diye kaygılanmaz ki! Sizin de böyle kaygılarınız varsa hikâyemi anlatayım.

Ufak Tefek Kaygılar’da çocukların gözünden kaygı ne demek, neler yaşatıyor, nasıl aşmaya çalışılıyor ve gerçek çözüm nerede sorularının cevabını bulacaksınız. Çocukların çocuklara kaygının nasıl yönetildiğini anlattığı bir ilk gençlik kitabı.

 

Editörün görüşü
Ufak Tefek Kaygılar, çocukluktan ilk gençliğe adım atan iki çocuğun bakış açısından ve dilinden kaygıyı, kaygı durumlarını, kaygının sonuçlarını, nedenlerini ve belirtilerini, en önemlisi kaygının nasıl aşılacağını; bu süreçte okul-öğretmen-aile iş birliğini ve desteğini anlatıyor.
En önemli cümle
“Bütün çocuklar büyür. Hem de hepsi.”
Bu kitap neden önemli
Çocukların dilinden yazılan bu metin, ergenlik dönemindeki çocukların kaygı durumlarını anlatıyor. Son yüzyılın en büyük problemlerin olan kaygı, çocuklarda erken yaşta ortaya çıkmaktadır. Sınav kaygısı, arkadaş edinme kaygısı, sosyal ortamlara girme kaygısı ve bu ortamlarda becerilerini sergileme kaygıları, çocukları içine kapanık ve kendisiyle barışık olmayan bir duruma getiriyor. Hayatı her anlamda olumsuz etkileyen “kaygı”ya, “Ufak Tefek Kaygılar” sayesinde bambaşka bir gözle bakacaksınız. Ada ve Çınar’ın dilinden anlatılan “kaygı”; aileye ve öğretmene, hatta çocuğa kaygının nasıl yönetileceğini anlatacak.
Anahtar kelime
Kaygı, Korku, Endişe, Panik, Arkadaşlık, Okul, Stres Yönetimi, Tiyatro

Diğer kitaplara göz atın