Alis Ve Mutluluk Virüsü - Timaş Yayınları

alis-ve-mutluluk-virusu-9786050835038.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Alis Ve Mutluluk Virüsü

On bir yaşındaysan dünyayı kurtaracak kadar büyüksündür! Tuhaf bir soğuk algınlığının Alis'in hayatını altüst ettiği bu hikâyede kahkaha bulaşıcıdır.
Marka: Timaş Okul
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 256s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Aralık’20 / Ocak’23
Baskı Sayısı: 4
ISBN: 978-605-08-3503-8
Barkod: 9786050835038
Alt Başlık: Alis ve Mutluluk Virüsü
Üst Başlık: Dikkat Kahkaha Bulaşıcıdır
Orijinal Dil: İngilizce
175.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Mutluluk Bulaşıcıdır!

Alis hapşırdığında basit bir soğuk algınlığı geçirdiğini düşünür. Bunun hayatını altüst edecek olayların başlangıcı olduğundan habersizdir. Bu virüsün Alis’i durmadan hapşırtmasının dışında bazı tuhaf semptomları vardır: Sonsuz bir gülme arzusu, iyi bir ruh hâli ve bolca neşe!

Alis, “Her Şeyin Mükemmel Şekilde Düzenli Olmasından Sorumlu En İyi Bakan” tarafından fark edildiğinde kendini mikropları azaltmak için yiyeceklerin dondurulmuş hâlde servis edildiği, kıkırdamanın yasak ve hastalanmanın çok büyük bir suç olduğu bir okulda bulur. Alis, bu okulun şimdinin aksine geçmişte çok eğlenceli olduğunu fark eder. Bir zamanlar okulu yöneten iyi kalpli müdüre ne olduğunu öğrenmeli, mutluluğu dünyadan silmeye kesinlikle kararlı olan bakanın planlarını bozmalıdır. Alis, onu durmadan kıkırdatan virüsüne rağmen başarılı olabilecek midir?
Editörün görüşü
Alis ve Mutluluk Virüsü- Dikkat Kahkaha Bulaşıcıdır, virüs meselesinin popüler olduğu şu günlerde, gerçekten hastalık bulaştıran bir virüsü değil de mutluluk bulaştıran bir virüsü anlatarak çocukların hoşuna gidecek farklı bir bakış açısı yakalıyor. Hikâyenin oldukça eğlenceli bir anlatımı var. Ana karakterimizin ailesinin evhamlı hâli oldukça esprili bir dille anlatılıyor. Çocuklar arasındaki dostluk ve dayanışma da oldukça güzel anlatılıyor.
En önemli cümle
"Eğer şanslıysanız ve bu kadar uzun yaşayabilirseniz size parlayıp ışıldamayı öğreteceğiz. Parlamak zorunlu.”
Bu kitap neden önemli
Alis ve Mutluluk Virüsü- Dikkat Kahkaha Bulaşıcıdır, 9 yaş ve üzeri çocuklar için inanılmaz derecede eğlenceli, hızlı tempolu ve aksiyon dolu bir kitap. Virüs meselesinin popüler olduğu şu günlerde, gerçekten hastalık bulaştıran bir virüsü değil de mutluluk bulaştıran bir virüsü anlatan bu kitap, çocukların hoşuna gidecek farklı bir bakış açısı yakalıyor. Halk sağlığı danışmanı olan yazar, mikroplar konusunda söz sahibi biri olarak çocukların günlük hayatlarında kirle ve açık havayla olan sağlıklı etkileşimlerinin giderek artan eksikliğini eleştirel bir dille anlatıyor. Çocukların çocuk olma ihtiyacıyla çelişen ebeveynlerin sağlık kaygıları ve evhamlı hâlleri çocukların gözünden oldukça esprili bir dille anlatılıyor. Çocuklar arasındaki dostluk ve dayanışma örnekleri ilham verici.
Anahtar kelime
Macera, Mizah, Eğlence, Kahkaha, Mutluluk, Virüs, Salgın, Pandemi, Mikrop, Sağlık, Arkadaşlık, Dayanışma, İletişim

Diğer kitaplara göz atın

zindandan-kacis---efsane-savasci-9786051442471.jpg

Zindandan Kaçış - Efsane Savaşçı

Mehmet Akbulut
Timaş Okul
100.00 TL