Çiçek Ekspresi - Timaş Yayınları

cicek-ekspresi-9786050835892.jpg
Popüler
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Çiçek Ekspresi

Özgür Balpınar’dan hayal gücü sınırsız okurlar için heyecan verici bir ilk gençlik serisi!
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Ekspres
Sayfa / Ebat: 120s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Şubat’21 / Kasım’21
Baskı Sayısı: 6
Çizer:
ISBN: 978-605-08-3589-2
Barkod: 9786050835892
25.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Masalların sonsuza dek yok olduğu bir dünyayı düşünün. Tüm masal kahramanlarının unutulduğu, masal sözcüğünün dahi yok olduğu bir dünya… 

Can, uykudan önce dinlediği her masalı rüyasına taşır. Kimi zaman ejderhalarla savaşan bir şövalye olur, kimi zaman koskocaman devlerle arkadaşlık kurar. Bu kez Can kendini, onu dinlediğimiz bütün masalların oluştuğu yere, Masallar Diyarı’na götüren Çiçek Ekspresi’nde bulur. Nil, Yiğit ve Narin de bu yolculukta ona eşlik eder. Pinokyo, Peter Pan, Rapunzel veya Nasreddin Hoca ile karşılaşabilecekleri bu diyarda masal kahramanları büyük bir tehlikenin içindedir. Kötülük çiçekleri, masalları değiştirerek mutsuz yeni sonlar hazırlarken Can ve arkadaşları sevgi, cesaret, merhamet ve dürüstlükle onlara karşı durabilecekler mi?

Şimdi Çiçek Ekspresi ile birlikte bu yolculuğa çıkmayı kabul ediyorsan kitabın kapağını aç! Çabuk ol! Masallar Diyarı’na varmak üzereyiz!

Editörün görüşü
Düşperest Serisi, Canım Arkadaşım ve Dünyayı Sırtında Taşıyan Balık kitaplarının yazarı Özgür Balpınar, 10 yaş ve üzeri okurlar için yepyeni bir ilk gençlik serisi kaleme aldı. Diğer kitaplarındaki gibi bu hikaye yine evrensel temalara sahip. Sevgi, dostluk, merhamet, cesaret, özgürlük temalarını işleyen Çiçek Ekspresi, genç okurları bildikleri masal kahramanlarıyla yeniden karşılaştıracak ve heyecan dolu bir macera yaşatacak.
En önemli cümle
“Hayatlarımız birer masaldır çocuklar. Kötülük tohumları onları ele geçirmeye ve yok etmeye uğraşır. Bizler de sevgiyle, dürüstlükle, cesaretle ve merhametle onlara karşı dururuz! Her zaman zafer bizim olur! Çünkü iyiler mutlaka kazanır.”
Bu kitap neden önemli
Özgür Balpınar, Göğü Yere İndirelim, Yeryüzünün Kalbi, Düşler Atlası, Canım Arkadaşım ve Dünyayı Sırtında Taşıyan Balık kitaplarıyla tanınan ve sevilen bir yazar. Çiçek Ekspresi yazarın 10 yaş ve üzeri gençler için kaleme aldığı yepyeni bir serinin ilk kitabı. Kitaptaki karakterlerin her biri sevgi, merhamet, dürüstlük ve cesaret kavramlarını temsil ediyor. Kötülüğe karşı iyiliği, umut etmeyi ve hayal kurmayı anlatan hikâyesiyle genç okurların duygularını harekete geçiriyor. Bildiğimiz masal kahramanlarıyla genç okurları yeniden karşılaştırıyor. Masalların hayatımızdaki önemini ve çocukların gelişimindeki yerini hatırlatıyor.
Anahtar kelime
Macera, Maceraperest, Arkadaşlık, Farklılık, Farklılıklar, Cesaret, Cesur, Masal, Dürüstlük, Sevgi, Tren, Yolculuk, Hayal, Hayal Gücü, Kedi, İyi, İyilik, Kötü, Kötülük, İpucu, Dayanışma

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
kemik-9786050844764.jpg

Kemik

İlk Genç Timaş
35.00 TL
Yeni
eksik-parcanin-gizemi---neredesin-105-9786050844382.jpg

Eksik Parçanın Gizemi - Neredesin 105?

Nazan Tarım
İlk Genç Timaş
35.00 TL
Yeni
Popüler
aura---bulasici-duygularin-pesinde-9786050844399.jpg

Aura - Bulaşıcı Duyguların Peşinde

Birsen Ekim Özen
İlk Genç Timaş
37.50 TL
Yeni
Popüler
einsteinin-hayatini-nasil-kurtardim-9786050844122.jpg

Einstein'ın Hayatını Nasıl Kurtardım?

İlk Genç Timaş
37.00 TL