Duanın Ruhu - Timaş Yayınları

duanin-ruhu-9786257949163.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI
İslam nedir? Bu soruya tek bir kelimeyle cevap verilebilir: Dua.
Marka: Sufi Kitap
Kitaplık: Sufi Kitaplığı
Diziler: Tasavvuf Kültürü
Sayfa / Ebat: 168s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Nisan’21 / Nisan’21
Baskı Sayısı: 5
Tercüman:
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-625-7949-16-3
Barkod: 9786257949163
Orijinal Dil: Fransızca
130.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
 
Müslüman bir ailede dünyaya geldiği için, zahmetsizce Müslüman olmuş bizim gibi biri değil, tam aksine koyu dindar bir Hıristiyan ortamında bulunduğu hâlde, İslâm’ı bin bir emek ve çabayla arayıp bulmuş bir hanımefendiydi Prof. Dr. Eva de Vitray-Meyerovitch. İslâm’ın Güleryüzü kitabında hidayete eriş serüvenini genişçe anlatır. 
Mevlâna’nın kitapları sayesinde Müslüman olan ve şimdi Konya’da, çok sevdiği Mevlâna’sına yakın Üçler Mezarlığı’nda bulunan o hanımefendi, Duanın Ruhu kitabında İslâm’ın eşsiz güzelliğini dillendiriyor. 
Arayarak ve araştırarak bulduğu İslâm’ın, Allah’ın insanlığa nasıl paha biçilmez bir nimeti ve çok değerli bir armağanı olduğunu gözler önüne seriyor. Gerçek huzura ve mutluluğa da, ancak, gündelik hayatımızda bu dini hakkıyla yaşarsak erişebileceğimize dikkat çekiyor.
İslâm’daki ibadetlerin, namazın, orucun, haccın ve zekâtın, insanı nasıl insanüstü bir hâle getirdiğini, insanı nasıl melekleştirdiğini ve insanı nasıl güzelliklerle donattığını en ikna edici bir dille izah ediyor. 
Tek ve gerçek sevgilinin Allah olduğunu hücrelerine kadar duyup, hissetmiş ve yaşamış, evliya mertebesindeki bu hanımefendi, okuruna, o eşsiz Sevgili’ye ulaşabilmenin ve O’nunla buluşabilmenin yollarını gösteriyor.    
 
Editörün görüşü
Bu kitap Hristiyan dünyası içerisinde doğmuş ve bu gelenekle büyümüş, fakat daha sonra Hz. Mevlânâ'nın kuşatıcı iklimi üzerinden İslam'la müşerref olmuş ciddi ve disiplinli bir kalemin elinden çıkmış İslam'ın özü olan dua ve ibadetleri anlatan çok mühim bir çalışmadır. İbadetlerin ruhu ve özü de diyebileceğimiz duanın hayatı ve zamanı nasıl kuşattığı bu etkili çalışmada bütün berraklığı ile görülmektedir.
En önemli cümle
İslâm’ın emrettiği ibadetler, toplumun çimentosunu da oluştururlar.
Bu kitap neden önemli
Eva de Vitray Meyerovitch İslam'la şereflenme hikâyesi ve bu yolda ortaya koyduğu gayret itibarıyla pek çok okurun gıpta duyduğu bir isim. İslam'ın Güleryüzü kitabında bu kutsal yolculuğunu ayrıntılarıyla anlatmıştı. Duanın Ruhu'nda ise İslam'ın ve imanın özü olan duanın, Allah'a ilticanın maddi ve manevi aşamalarını, niyetin önemini, vakitlere bağlı ibadetleri, salavatın önemini, doğum, ölüm, nikah, sünnet gibi özel durumlara özgü duaları, evliyaullahın dualarını ve dua ile ilgili pek çok konuyu bir araya getiriyor.
Anahtar kelime
Dua, Namaz, Teravih, Abdest, İbadet, Hacc, Oruç, Ramazan-ı Şerif

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
beyond-the-coral-reef-9786259445137.jpg

Beyond The Coral Reef

Muhyiddin Shakoor
Sufi Kitap
275.00 TL
Yeni
gelenegin-pesinde-9786257949996.jpg

Geleneğin Peşinde

Mahmud Erol Kılıç
Sufi Kitap
175.00 TL