Gelecek Ekspresi - Çöp Dünya - Timaş Yayınları

gelecek-ekspresi---cop-dunya-9786050838374.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Gelecek Ekspresi - Çöp Dünya

Yarın iyi bir dünya mı bulmayı bekliyorsunuz, üzgünüm, sizi Çöp Dünya’ma beklerim!
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Ekspres
Sayfa / Ebat: 112s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Nisan’21 / Temmuz’23
Baskı Sayısı: 11
Çizer:
ISBN: 978-605-08-3837-4
Barkod: 9786050838374
85.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Ülkemizin koskocaman bir çöl olduğunu, tarım alanlarının azaldığını, yağmurun neredeyse hiç yağmadığını düşün! Dünyadaki canlı çeşitliliğinin azaldığı, buzulların hızla eridiği, ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinin artık yaşanmadığı bir dünya...
 
Nil, gelecek nesillere iyi bir dünya bırakabilmek için kendince bir mücadele verir. Eğer önlem alınmazsa bir çöp dünyada yaşamaya mahkûm olacaklardır. Can, Narin ve Yiğit onun boşuna çabaladığını düşünür. O ise mücadelesine arkadaşlarını da dâhil etmeyi ister. Gelecekte yaşanacakları gösterebileceği bir yolculuk, bu mücadeleyi büyütmesinde Nil’e yardımcı olabilecek mi?
 
Şimdi Gelecek Ekspresi’yle birlikte 2050 yılına bir yolculuğa çıkmayı kabul ediyorsan kitabın kapağını aç! Çabuk ol! Geleceğimizi kaybetmek üzereyiz!
 
Editörün görüşü
Düşperest Serisi, Canım Arkadaşım ve Dünyayı Sırtında Taşıyan Balık kitaplarının yazarı Özgür Balpınar, 10 yaş ve üzeri okurlar için yepyeni bir ilk gençlik serisi kaleme aldı. Serinin ikinci kitabı olan Gelecek Ekspresi-Çöp Dünya, okurları 2050 yılına götürecek ve çevre kirliliği, iklim değişikliği, nesli tükenen canlılar, su savaşları gibi birçok problemle yüzleşen dünyayı gözler önüne serecek.
En önemli cümle
Gelecek avuçlarınızın içindedir. Onu sımsıkı tutun ve hiç bırakmayın.
Bu kitap neden önemli
Özgür Balpınar’ın hayal gücü sınırsız okurlar için kaleme aldığı Ekspres serisinin yeni kitabı Gelecek Ekspresi – Çöp Dünya, her geçen gün daha büyük bir soruna dönüşen çevre kirliliğini ve iklim değişikliğini konu ediniyor. Doğada dönüşemeyen plastiklerin kullanımı, hava kirliliği, devasa çöp yığınları, salgınlar, susuzluk ve kuraklık gibi çeşitli sorunlara dikkat çekiyor. 10 yaş ve üzeri okurları heyecan verici bir maceranın içine çekerken kahramanlarımız doğayı ve geleceğimizi korumak için yapabileceklerimiz konusunda okurlara yol gösteriyor. Gençlerin severek takip ettiği Özgür Balpınar, Çiçek Ekspresi, Göğü Yere İndirelim, Yeryüzünün Kalbi, Düşler Atlası, Canım Arkadaşım ve Dünyayı Sırtında Taşıyan Balık kitaplarıyla öğretmenler tarafından tavsiye ediliyor. Geleceğin hayal ettiğimiz güzellikte olmasının her birimizin çabasına bağlı olduğunu vurgularken umut, sevgi, merhamet, dürüstlük ve cesaret kavramlarına değiniyor.
Anahtar kelime
Arkadaşlık, Macera, Doğa, Geri Dönüşüm, Sıfır Atık, Dayanışma, Toplum, Çevre Kirliliği, İklim Değişikliği, Salgın, Mücadele, Problem Çözme, Zamanda Yolculuk

Diğer kitaplara göz atın