gizemli-yeralti-kutuphanesi-2---tehlikenin-kokusu-9786050841909.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Gizemli Yeraltı Kütüphanesi 2 - Tehlikenin Kokusu

Zeki ve aklı başında! Şimdi kayıp hayvan dostlarını bulmak için hiç olmadığı kadar kararlı.
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Gizemli Yeraltı Kütüphanesi
Sayfa / Ebat: 136s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Temmuz’21 / Temmuz’21
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4190-9
Barkod: 9786050841909
Üst Başlık: Tehlikenin Kokusu
Orjinal Dil: İngilizce
25.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Görkemli bir köşkte...
Dik kayalıkların en yüksek tepesinde...
Eski zamanlardan kalma bir taşın altında...
Yerin altına açılan bir kapağın ardında....
BÜYÜK BİR SIR YATIYOR.
 
Cesur ve zeki Tally, artık bir Sır Muhafızı'dır. Sincap dostu Şanslı ile birlikte gizemli kütüphaneyi ve sırlı kitapları korumalıdır. 
Köşkün sevimli köpeği, gezici bir sirk gösterisinin gelmesinden sonra kasabadaki diğer hayvanlar gibi birden ortadan kaybolur. Tally, bu gizemi çözmelidir.
Sırlar Kütüphanesi, ona yardım edecek kadar güçlü mü? Yoksa kendilerini hayvan dostlarını kurtarmak için zorlu bir görevin içinde bulan Tally ve Şanslı'yı büyük bir tehlike mi beklemektedir?
Editörün görüşü
Gizemli Yeraltı Kütüphanesi serisinin ilki olan bu büyüleyici hikâye, bir çocuk kitabında isteyebileceğiniz her şeyi içeriyor. Çözülmesi gereken bir hırsızlık suçu, zeki, hayalperest ve cesur bir kız kahraman, sadık bir evcil hayvan, kod kırma, bulmacalar, sihir, mizah ve en önemlisi kitaplar. Modern bir dokunuşla geleneksel bir his uyandıran çizimler hikâyeyi zenginleştiriyor. Baş karakterin kitap okuma sevgisi, kendine meydan okuma arzusu, mantık temelli bulmacalardan aldığı keyif okurlarda da merak uyandıracak. Gizem severler için keyifli bir seri.
En önemli cümle
"Şimdi Mollett Malikânesi’nin annesi için bir sihirli bir yerden çok daha fazlasını ifade ettiğini anlamıştı: Orası sevgi demekti."
Bu kitap neden önemli
Gizemli Yeraltı Kütüphanesi serisi dört kitaptan oluşuyor. Gizem, macera, dedektiflik ve cesur bir kız karakteri bir araya getiren hikâyesiyle genç okurların ilgisini çekecek özelliklere sahip. Kaderinin başka insanlar tarafından belirlenmesine izin vermeyen bir kız karakter okurlara cesaret veriyor. Mizah unsurlarına yer verilen hikâye, okurken gülümsetiyor. Okuma sevgisi, cesaret, sorunları çözme, mantık yürütme gibi kazanımlar içeriyor.
Anahtar kelime
Gizem, Macera, Maceraperest, Kitaplar, Hayvan, Hayvan Hakları, Hayvan Sevgisi, HAYVAN TÜRLERİ, Hayvanseverlik, Bulmacalar, Dedektiflik, Cesaret, Kod, Hayal Gücü

Diğer kitaplara göz atın