Hiçfenadeğil - Timaş Yayınları

hicfenadegil-9786259414980.jpg
Yeni

Hiçfenadeğil

Benim adım Hiçfenadeğil. “Ablan Harika, abin Muhteşem, senin adın neden Hiçfenadeğil?” diye sorabilirsin. Derin bir mesele. Kitapta anlatırım. Ayrıca görsen “Hiç fena değilmiş.” diyeceğin bir şatoda yaşıyorum. Kocaman saatlerle, örümceklerle dolu bir şatoda… Hiç fena olmayan bu maceraya seni de bekliyorum!
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 128s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Nisan’24 / Nisan’24
Baskı Sayısı: 1
Çizer:
ISBN: 978-625-94149-8-0
Barkod: 9786259414980
90.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Büyük büyük büyük büyük dedemin yaptığı onlarca saatin olduğu,
Örümceklerle dolu,
İçinde kaybolabileceğiniz,
Birbirinden farklı odaları olan
KOCAMAN bir şatoda yaşıyorum.
İnsanların saat kulesine bakarak işlerini ayarladığı ilginç bir adada.
Ailem dakikliğiyle ünlüdür.
“Saat 6’yı 45 dakika, 9 saniye geçerken evden çıkacağız.” derler ve gerçekten tam o saatte, dakikada, saniyede çıkarlar!
Ben mi?
Ben…
Hakkımda birçok farklı yorum yapılsa da bence ben de hiç fena sayılmam! Kitabı okuyunca ona sen karar verirsin.
 
Eğer zamanında burada olursanız saatlerin, takvimlerin ve hiç fena olmayan birçok şeyin içinde çook tuhaf bir maceraya katılabilirsiniz!
En önemli cümle
“Biliyorum, yapman gereken işler var. Yetişmen gereken yerler var. Onları da yapmalısın ama hayatı ıskalamamalısın. Ben bu mektubu sana yazarken kırlangıçlar göç ediyordu. Ben bu mektubu sana yazarken o anı kaçırdım mesela. Sen yine düzenli ol, çalış, çaba göster, zamanı çok iyi değerlendir ama kırlangıçların göç etmesini kaçırma. Ayçiçeklerinin açtığı zamanı, hanımeli çiçeklerinin kokusunu, gün doğumunu, güneşin doğuşunu atlama… Zaman önemlidir ama bazen akşam vakti açan çiçekleri seyret zamanı düşünmeden… Kıyıya vuran dalgaları hiç bitmeyecekmiş gibi izle… Mutlu ol, unutma insanın gerçek zenginliği istediği her şeye sahip olabilmesi değil; kendini mutlu edebilmesidir. En büyük zenginlik budur.”
Bu kitap neden önemli
Hiç Fena Değil; zaman kavramının göreceliğini, Hayatta durup soluklanmadan günlük rutinlerimize kendimizi kaptırırken göremediğimiz, bakmadığımız, incelemediğimiz birçok güzelliklerin farkına varmayı, Zaman yönetimini, İnsanların kendisini anlayan kişilerle bir arada olmasının vereceği hazzı Öz güven aşılayacak şekilde, heyecanlı bir macerayla okurlara sunuyor.
Anahtar kelime
Keşifler, Zaman Yönetimi, Mükemmeliyetçilik, Öz Güven, Öz Şefkat, 10 Yaş, 11 Yaş, 12 Yaş, 9 yaş, Aile, Arkadaşlık

Diğer kitaplara göz atın