Kgb - Kremlin'in Gözleri - Timaş Yayınları

kgb---kremlinin-gozleri-9786050844528.jpg

Kgb - Kremlin'in Gözleri

İstihbarat, Casusluk ve Komplolar Üçgeninde Dünyanın En Önemli Gizli Servislerinin Tarihi KGB ile Devam Ediyor!
Marka: Timaş Tarih
Kitaplık: Tarih Kitaplığı
Diziler: Popüler Tarih
Sayfa / Ebat: 608s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Nisan’22 / Nisan’22
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-605-08-4452-8
Barkod: 9786050844528
Alt Başlık: Kremlin'in Gözleri
300.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

İnsan, var oldu.
Efendi oldu, ama çoğunlukla da köle oldu.
Sınıf, bir bakıma kader de oldu. Halklar ilk günden itibaren baskı, sömürü ve adaletsizlik ile kavgalı oldu. 1789’da ayaklandı, “özgürlük, eşitlik, kardeşlik!” dedi, kan döktü, can verdi, tiranları devirdi. Fransız Devrimi ile ümitlenir gibi olmuştu ki Sanayi Devrimi, eski düzeni yeniden kurdu; efendi yerine patron, köle yerine işçi geldi. Karl Marx diye biri çıktı. Kapitalizm bela, tarih dediğimiz sınıf mücadelesi dedi. Komünizm diye bir hayal kurdu. Sınıf değil kardeşlik, sömürü değil yoldaşlık olacaktı. Adeta bir dünya cenneti. Böyle bir dünya mümkün, “zincirlerinizden kurtulun!” dedi. Ve ekledi: “Kurtulun ve son bir devrim daha yapın!”

            Rusya’da Lenin diye biri çıktı, “evet, mümkün!” dedi. Önce Çar’ı devirdi, sonra her şeyi. Rusya’yı yaptı Sovyetler Birliği. Olacaktı komünist bir dünya cenneti. Ancak bu, hayal edilenden çok farklı bir komünizmdi. Dikiş tutmadı, tutsun diye yaratıldı bir terör makinesi.
Adı KGB idi…
Daha iyi bir dünya adına yaktı, yıktı, ezdi geçti. Ezdikçe büyüdü, büyüdükçe daha çok ezdi. Devrimlerle darbelerle dünyanın yarısını ele geçirdi; herkesi izledi, herkesi dinledi; cennet idealinden yarattı bir korku devleti. Özgürlük adına özgürlükleri, insanlık adına insanları yok etti.
Bizzat kendisini besleyip büyütenleri bile…
Ve bir gün geldi, kendi elleriyle kurduğu cennet hayalini, cehenneme dönüşmüş bir kâbus olarak yine kendi elleriyle toprağa verdi.
            Belki de bu, daha en başından itibaren yanlış yerde, yanlış zamanda yapılmış bir devrimin hikâyesiydi...

Editörün görüşü
Kitap "Tarihi Değiştirenler" serisiyle binlerce okuyucuya ulaşmış Ali Çimen'in yeni çalışması. Türkiye'de, dünyanın en önemli istihbarat servislerinden biri olan KGB ile ilgili derli toplu bir çalışma yok, bu çalışma o boşluğu kapatacak üslubuyla, okuma zevkiyle ve alandaki hakimiyetiyle mükemmel bir kitap.
En önemli cümle
Madem Lenin’in tek adamlığına boyun eğmek zorunda kalacaktık, o halde neden Çar’ı iktidardan indirdik ki?
Bu kitap neden önemli
Binlerce okuyucuya ulaşmış “Tarihi Değiştirenler” serisinin yazarı Ali Çimen’in yeni kitabı. Kremlin'in Gözleri - KGB, istihbarat, casusluk ve komplo teorilerinin oldukça rağbet gördüğü bu dönemlerde belki de en meşhur istihbarat ağı olan KGB’yi derli toplu anlatan ve bir Türk yazar tarafından yazılan tek çalışma niteliğinde. Bu kitap Ali Çimen’in, toplamda dört kitaptan oluşan; bir şekilde herkesin hayatını şekillendiren, kendi çapımızda birer aktörü olduğumuz 20. yüzyıla damgasını vurmuş, 21.’siniyse şekillendirmeye çalışan dört büyük gizli servisi masaya yatıracağı serisinin ikinci kitabı.
Anahtar kelime
Rusya, Sovyetler Birliği, CIA, KGB, FBI, MI6, Mossad, İstihbarat, Casusluk, Dünya Tarihi, Gizli Servisler

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bozkirin-asenalari-turk-tarihinde-kadin-liderler-9786256767218.jpg

Bozkırın Asenaları: Türk Tarihinde Kadın Liderler

Timaş Tarih
225.00 TL