Linç Çıkmazı - Timaş Yayınları

linc-cikmazi-9786259414935.jpg

Linç Çıkmazı

Sis dağılsın ve yıldızlar tekrar ortaya çıksın! Ben Piya. Geri dönüyorum. Vazgeçmeye niyetim yok.
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 192s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Şubat’24 / Şubat’24
Baskı Sayısı: 1
ISBN: 978-625-94149-3-5
Barkod: 9786259414935
100.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Elimde bir saksı tutuyorum. İçindeki... Solgun görünüyor. Zaman ona iyi gelmemiş gibi. Oysa hep derler ya, zaman iyi gelir, diye. Gelmemiş işte. Görebiliyorum. Anlaşılamamış. Yerini sevmediğini anlayamamışlar. Hiç beklemediği bir anda düşmüş belki de. Toprağı dağılmış dört bir yana. Neyi var neyi yoksa... Kökleri de çıkmış meydana. Cılız, birbirine dolanmış, yara bere içinde.Belki de kanamış susuz kaldıkça!
 
"LinÇ Çıkmazı" haksızlığa uğrayanlara, köklerinin cılız olduğunu bildiği hâlde güçlü görünmeye çabalayanlara, en çok duyduğu cümle "Yapamazsın!" olanlara ARTIK UYANMA VAKTİ diye fısıldıyor. 
 
Belki de yeniden ayağa kalkabilmek için önce yıkılmak gerekiyor.
 
#BenPiya #ZorbaOlma
En önemli cümle
“Kimsenin seni desteklemediğini düşündüğün bir andaysan kendini daha çok destekle. Birileri omzundan ellerini çekse de kendi ellerine haksızlık etme.”
Bu kitap neden önemli
LinÇ Çıkmazı, İlk Genç okurlarına; Zorbalığın, özellikle de siber zorbalığın arttığı günümüzde yalnız olmadıklarını hatırlatacak. Zorbalığa uğrayanın neler hissedebileceğine, neler yaşayabileceğine dair fikir verecek. Arkadaşların, öğretmenlerin, ebeveynin gençler üzerindeki etkilerini gösterecek. Olumsuz bir durumla karşı karşıya kalan çocukların, gençlerin zorlukla mücadele etme becerisinin önemini gösterecek. Bir sorunla karşılaştıklarında önce kendilerine sarılmaları gerektiği, insanın kendi kendine olan desteğinin ne denli önemli olduğu vurgulanacak. Tüm bunlar, oldukça heyecanlı ve akıcı bir dille kaleme alınmış. LinÇ Çıkmazı, başucu kitabı olacak nitelikte bir eser.
Anahtar kelime
Akran Zorbalığı, Siber Zorbalık, Empati, Linç, Sosyal Medya, Arkadaşlık, Öz Güven, Aile, 10 Yaş, 11 Yaş, 12 Yaş

Diğer kitaplara göz atın