Merkür'de Karşılaşma - Timaş Yayınları

merkurde-karsilasma-9786050842111.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Merkür'de Karşılaşma

Genç uzay kaşifleri Merkür'ün gizemini çözüp bilim tarihine isimlerini yazdırabilecek mi?
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 192s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Ağustos’21 / Mayıs’22
Baskı Sayısı: 2
Çizer:
ISBN: 978-605-08-4211-1
Barkod: 9786050842111
35.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Güneş Sistemi’ndeki en küçük ve Güneş’e en yakın gezegeni daha yakından görmek ister misin?

Uzay kâşifi Ece, bilim insanlarının hakkında sınırlı bilgiye sahip olduğu Merkür’de sıra dışı bir olayı fark eder. Merkür’ün yüzeyindeki parlamalar, Güneş’te gerçekleşecek tehlikeli bir olayın da habercisidir. Gezgin Perde bu kez Merkür’deki keşif araçlarını kurtarmak için yola çıkar. Uzayın derinliklerinde hem Güneş’in yakıcı sıcaklığından kurtulmak hem de Merkür’deki gizemli patlamaların sebebini bulmak hiç kolay olmayacaktır.

Merkür’de Karşılaşma, sizi hem keşfe hem de çılgın bir maceraya çağırıyor! Sakın ha bu keşif yolculuğunda Merkür’ün Güneş ışığının erişemediği kraterleri içindeki su buzunun büyüsüne kapılmayın. Yüzyıllardır gizemini koruyan bu gezegenden kurtulmayı başarabilir misiniz?

Editörün görüşü
Zübeyir Tokgöz, başarılı bir ilk gençlik kitabı ve yazarı. Kitap, sunduğu heyecanlı maceranın yanı sıra uzay ve gezegenler hakkında verdiği bilgilerle hem doyurucu hem de ufuk açıcı. Salt bir maceradan oluşmayan kitapta, gençler bahsedilen gezegen hakkında temel bilgileri öğrenebiliyorlar. Böylece hem macera yönü hem de kazanım yönü yüksek bir kitapla karşılaşıyoruz. Yazar, ilk gençlik seviyesindeki gençlere hitap edecek güçte bir kalemle yazıyor. Farklı kelimeler kullanması, macerayı dozunda sunması ile üslubunun iyi olduğunu bize gösteriyor.
En önemli cümle
Ece, teleskopu Merkür gezegenine ayarlamaya çalışırken kalbinin gümbür gümbür attığını hissediyordu. Onun bu heyecanı hem gökbilim ödevini gözlem yaparak hazırlamasından hem de hakkında fazla bilgiye sahip olunmayan Merkür’ün bir gizemini çözerek bilim tarihine geçme umudundan kaynaklanıyordu.
Bu kitap neden önemli
Başarılı ilk gençlik yazarı Zübeyir Tokgöz, Merkür’de Karşılaşma ile gök bilimine ve uzaya meraklı genç okurları yepyeni bir maceraya davet ediyor. Heyecan dolu bir maceranın uzay ve gezegenler hakkında verilen ufuk açıcı bilgilerle harmanlandığı kitap, gençleri bilgilendirmeyi, meraklandırmayı ve heveslendirmeyi amaçlıyor. Hem macera hem de kazanım yönüyle doyurucu olan kitap, ilk genç okurları için bilim kurgu alanında başarılı bir örnek. Yazarın dil ve üslubu, ilk genç okurlarına hitap ediyor.
Anahtar kelime
Macera, Maceraperest, Araştırma, Merak, Araştırmacı, Bilimkurgu, Gökbilimi, Uzay, merkür, Teknoloji, Arkadaşlık, Bilim, Heyecan, Bilim İnsanı, Dayanışma

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
kemik-9786050844764.jpg

Kemik

İlk Genç Timaş
35.00 TL
Yeni
eksik-parcanin-gizemi---neredesin-105-9786050844382.jpg

Eksik Parçanın Gizemi - Neredesin 105?

Nazan Tarım
İlk Genç Timaş
35.00 TL
Yeni
Popüler
aura---bulasici-duygularin-pesinde-9786050844399.jpg

Aura - Bulaşıcı Duyguların Peşinde

Birsen Ekim Özen
İlk Genç Timaş
37.50 TL
Yeni
Popüler
einsteinin-hayatini-nasil-kurtardim-9786050844122.jpg

Einstein'ın Hayatını Nasıl Kurtardım?

İlk Genç Timaş
37.00 TL