Mucit Tayfa'nın Deney Günlüğü - Feniks İle Sıcak Kış - Timaş Yayınları

mucit-tayfanin-deney-gunlugu---feniks-ile-sicak-kis-9786050835564.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Mucit Tayfa'nın Deney Günlüğü - Feniks İle Sıcak Kış

İşte karşınızda Mucit Tayfa! Soru sormayı ve öğrenmeyi seven çocukların yeni arkadaşları...
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Mucit Tayfa'nın Deney Günlüğü
Sayfa / Ebat: 120s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Ocak’21 / Ocak’21
Baskı Sayısı: 2
ISBN: 978-605-08-3556-4
Barkod: 9786050835564
65.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Öğrenmeyi ve soru sormayı seven Mucit Tayfa ve yeni arkadaşları Feniks ile tanışın!

Günlük yaşamımızda fen bilimlerinden ne kadar faydalandığımızı fark ettin mi? İçinde yaşadığımız dünyayı daha iyi anlamaya çalışırken bir yandan da eğlenmezsen bunun sıkıcı olduğunu düşünebilirsin. Mucit Tayfa ve Feniks, el ele verip fen bilimlerini öğrenmenin çok eğlenceli olduğunu sana göstermek istiyor. Evde yapabileceğin deneylerle sen de bilimin renkli dünyasına adım atabilir ve genç bir mucit olabilirsin.

Mucit Tayfa, karın nasıl yağdığının, üşüdüğümüzde ellerimizin neden uyuştuğunun, bazı maddelerin neden daha hızlı ısındığının, bir balonu üflemeden nasıl şişirebileceğimizin ve daha birçok olayın peşine düşerken seni de sıcak bir kış macerasına davet ediyor. 

Editörün görüşü
Fen bilgisi dersini sevmeyen çocukların ilgisini çekebilecek eğlenceli bir üsluba sahip. Gerçek hayattan örnekler sunarak derslerde öğrendikleri bilgileri günlük yaşamlarında nasıl kullanabileceklerini gösteriyor. Merak uyandıran deneylerle ilginç bilgiler anlatıyor. Konuyu ele alırken okurları sıkmayan ve didaktik olmayan bir yol izliyor.
En önemli cümle
Hayattan fen bilimlerini çıkarırsak geriye ne kalır?
Bu kitap neden önemli
Fen bilimlerinin günlük hayatımızdaki yerini anlatan Mucit Tayfa'nın Deney Günlüğü-Feniks İle Sıcak Kış, okurların önyargılarını kıracakları keyifli bir hikâye sunuyor. Fen bilgisi dersinde öğrendiğimiz bilgilerin hayatta bize ne gibi faydaları olabileceğinden bahsediyor ve “Niye fen bilgisi dersi öğreniyoruz?” sorusuna detaylı bir cevap veriyor. Herkesin evde kolayca yapabileceği deneylerle ısı ve sıcaklık kavramlarını anlatıyor. Eğlenceli üslubuyla ve öğreticiliğe kaçmadan fen bilimlerini çocuklara sevdirmeyi amaçlıyor. Okurları soru sormaya ve merak etmeye cesaretlendiriyor.
Anahtar kelime
Fen, Deney, Hayal Gücü, Bilim, Teknoloji, Arkadaşlık, Fen Bilimleri, Doğa, Mevsimler, Isı-sıcaklık, Merak, Araştırma

Diğer kitaplara göz atın