Okuma Bilmeyen Kitapçı - Timaş Yayınları

okuma-bilmeyen-kitapci-9786050835533.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Okuma Bilmeyen Kitapçı

Sıra dışı bir kitapçı ve harika bir kitabeviyle ilgili muhteşem bir hikâye!
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 168s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Ocak’21 / Ocak’24
Baskı Sayısı: 7
Tercüman:
ISBN: 978-605-08-3553-3
Barkod: 9786050835533
Orijinal Dil: İngilizce
110.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Kitapların büyülü dünyasında eğlence dolu bir aile macerası…

Daha küçükken bir kitabevinde terk edilen ve kayıp eşya dolabında bulunan Property'nin sıra dışı bir özelliği var: O, bir kitabevinde yaşıyor. Kitaplarla dolu bu yer ve kitabevinin sevgi dolu sahipleri artık onun evi ve ailesi. Fakat herkesten sakladığı bir sırrı var, okumayı bilmiyor!

Bir gün ailesi sürpriz bir çekilişte dünyadaki en büyük kitabevini kazandığında Property’in hayatı altüst olur. Sahip oldukları yeni kitabevi başlarına hiç beklemedikleri bir dert açar. Kitabevinin gizemini çözmeye çalışan Property, kendi sırrını koruyabilecek mi?

"Bu kitap, çocuğunuzun ömür boyu kitap sevgisi kazanması için altın bilet olabilir." -MinervaReads
"Bu hikâye, kitapseverler, kitabevi aşıkları ve tabii ki her yerdeki kedi severler için birebir." -Sue&Pakka's


Editörün görüşü
Okuma Bilmeyen Kitapçı, bir kitabevinde yaşadığı hâlde okuma bilmeyen Property Jones'un hikâyesini anlatıyor. Bolca eğlence içeren bu macerada kahramanımız kitapların sadece okumak için olmadığını, kokularından, ağırlıklarından ve sayfaların hışırtılarından da zevk alınabileceğini kanıtlayacak.
En önemli cümle
Biliyor musunuz? dedi kibarca. 'Hoşça kal' demek sadece 'Allah'a emanet ol' demektir. Hepsi bu kadar. Yani bir daha geri dönmeyeceğiniz anlamına gelmiyor.
Bu kitap neden önemli
Kitap ve okuma sevgisi, aile bağları, dürüstlüğün önemi ve dayanışma gibi konuları işliyor. Ustalıkla kurgulanmış yaratıcı mekânlarda geçen, macera dozu yüksek, tekrar tekrar okunmak istenecek bir kitap. Dinamik ve mizahi bir üsluba sahip tamamen eğlenceli bir hikâye. Çok güçlü yaratılmış karakterlere ve onların sıra dışı hikâyelerine dair zevkli bir okuma deneyimi sunuyor. Her türlü problem karşısında umutsuzluğa kapılmadan çözüm yolları arama motivasyonu kazandırıyor.
Anahtar kelime
Kitapçı, Gizem, Dedektiflik, Hayal Gücü, Sevgi, Dürüstlük, Yardımlaşma, Özgüven, Cesaret

Diğer kitaplara göz atın