Ss Teşkilatı: Hitler'in Elit Ordusu (1939-1945) (Ciltli) - Timaş Yayınları

ss-teskilati-hitlerin-elit-ordusu-1939-1945-ciltli-9786050830255.jpg
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Ss Teşkilatı: Hitler'in Elit Ordusu (1939-1945) (Ciltli)

SS teşkilatından sonra Avrupa için hiçbir şey eskisi gibi olmadı.
Marka: Timaş Tarih
Kitaplık: Tarih Kitaplığı
Diziler: Görsel Tarih
Sayfa / Ebat: 384s. / 19,5x24,5
İlk ve Son Baskı: Nisan’19 / Nisan’19
Baskı Sayısı: 1
Tercüman:
ISBN: 978-605-08-3025-5
Barkod: 9786050830255
Alt Başlık: SS Teşkilatı
Üst Başlık: Hitler'in Elit Ordusu (1939-1945)
300.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Muharebelerde sergilediği performansı, fanatizmi ve acımasızlığıyla ünlü olan Waffen-SS, 1920’li yıllarda Hitler’in en sadık şahsi koruması hüviyetindeyken zaman içinde Sovyetler Birliği’ne karşı başlatılan seferde başı çeken gerçek bir ordu konumuna yükselmiş ve İkinci Dünya Savaşı’nın son günlerinde Alman Reich’ını çetin bir şekilde savunmaya devam etmiştir.

SS Teşkilatı: Hitler’in Elit Ordusu (1939-1945) kitabı Üçüncü Reich’ın bir parçası olarak SS teşkilatının oynadığı rolü çokça görsel eşliğinde detaylı bir şekilde inceliyor ve teşkilatın kuruluşundan en çetin muharebelerdeki konumuna kadar tarihin en kötü şöhretli askerî birliğini mercek altına alıyor.
Editörün görüşü
Kitap, dünya askerî tarihi üzerine eserleriyle bilinen Chris McNab tarafından yazılmış çok iyi bir çalışma. Aynı zamanda renkli ve görselli. Osprey Publishing’in eşsiz görsel arşivinden faydalanan bu çalışma, çokça renkli çizim ve üniforma örneği sunmasının yanında içerdiği 200 fotoğrafla Hitler’in siyasete yön vermek için kullandığı en güçlü araçlardan birinin kapsamlı ve görsellerle bezeli bir panoramasını çıkarıyor. Hem içeriği hem de yazarının kalitesiyle her türlü tarih okuyucusunun ilgisini çekecek mükemmel bir çalışma.
En önemli cümle
SS askerleri için tek bir temel kaide olmalıdır: Bizler sadece kendi kanımızdan olanlara karşı dürüst, düzgün, sadık ve dost canlısı olacağız.
Bu kitap neden önemli
Yazar Chris McNab, yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitaplarla dünya savaş tarihi literatürüne çok önemli katkılarda bulunmuş, mühim bir isim. Yazdığı her eser, savaş tarihi meraklıları tarafından ilgiyle takip edilmekte. McNab, bu kitabında Nazi sisteminin temel dayanaklarından biri olan SS teşkilatını ayrıntılı bir şekilde anlatarak bu teşkilat hakkındaki pek çok bilinmeyeni de gün yüzüne çıkarıyor. Kitap, tüm içeriğiyle, Hitler, Naziler ve İkinci Dünya Savaşı hakkındaki bilgilerimizi farklı bir boyuta taşıyacak nitelikte.
Anahtar kelime
Hitler, Almanya, Naziler, İkinci Dünya Savaşı, Yahudiler, Ss Teşkilatı, Hitler'in Özel Ordusu

Diğer kitaplara göz atın