Tarihi Değiştiren Savaşlar - Timaş Yayınları

tarihi-degistiren-savaslar-9786050842319.jpg
TANITIM VİDEOSU
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Tarihi Değiştiren Savaşlar

Tarih Yazan Tüm Savaşlar Bu Kitapta!
Marka: Timaş Tarih
Kitaplık: Tarih Kitaplığı
Diziler: Popüler Tarih
Sayfa / Ebat: 496s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Eylül’21 / Eylül’21
Baskı Sayısı: 15
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-08-4231-9
Barkod: 9786050842319
80.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

KADEŞ’te toprak, TRUVA’da ise aşk için kılıca sarıldık. BEDİR’de İslam için, TALAS’ta İslam’la tanışarak savaştık. DANDAKAN’da Selçuklu’nun temellerini atıp, MALAZGİRT’te Anadolu’nun kapılarına yaslandık. HAÇLI SEFERLERİ’nde Batılıları dağıtırken, KÖSEDAĞ’da Moğollar karşısında dağıldık. YÜZ YIL SAVAŞLARI’nda İngilizlerin okyanuslara açıldığına, ANKARA’da Timur’un Anadolu’ya girdiğine, MISIR SEFERİ’nde ise Osmanlı’nın Ortadoğu’ya indiğine şahit olduk. MOHAÇ’ta Osmanlı’yı bir dünya gücü yaparken, OTUZ YIL SAVAŞLARI’yla yeni bir dünya kurduk. WATERLOO’da Napolyon’a, AMERİKAN İÇ SAVAŞI’nda kölecilere, STALİNGRAD’da Nazilere, NORMANDİYA’daysa Müttefiklere karşı savaştık. KORE’de komünistlerle, VİETNAM’da kapitalistlerle hesaplaştık. Ve daha nice cephede dil, din, zaman ve coğrafya fark etmeksizin, insanoğlu olarak kendimizi bildik bileli durmaksızın savaştık… Kılıçlarla bedenleri, gürzlerle zırhları parçaladık. Bombalarla yeryüzünü, uçaklarla gökyüzünü yardık. Zaferler kazandık, hezimetler yaşadık. Çok kanımızı döktüler, çok kanlarını döktük.

                        SAVAŞTIK, TARİH YAZDIK…

 

Editörün görüşü
Gazeteci yazar Ali Çimen ile Tarihçi Göknur Akçadağ'ın hazırladığı bu eserde, dünya tarihinin akışını değiştiren savaşlar, nedenleri ve sonuçlarıyla birlikte sıkıcı detaylara girmeden anlatılıyor.
En önemli cümle
Medeniyet tarihçileri Will ve Ariel Durant, Uygarlığın Öyküsü adlı eserlerinde “yazılı tarihin 3421 yılından yalnızca 28 yılı savaşsız geçmiştir” derler.
Bu kitap neden önemli
13 kitaptan oluşan ve yıllar içinde satış rakamları yüz binlere ulaşan Tarihi Değiştirenler serisi; dipnotlu, kaynakçalı, güncellenmiş ve yenilenmiş formatıyla yeniden okuyucusuyla buluşuyor... Ali Çimen'in belgesel tadında akıcı üslubuyla hazırlanmış bu seri 7'den 77'ye meraklı tarih okurunun tüm sorunlarına cevap verecek nitelikte. Yine Ali Çimen ve Göknur Akçadağ'ın hazırladığı serinin bu kitabında; Pelopones Savaşı’ndan Bedir Savaşı’na, Yermük Savaşı’ndan Talas Savaşı’na, Puvatya Savaşı’ndan Dandanakan Savaşı’na, Kösedağ Savaşı’ndan Mercidabık Savaşı’na, Mohaç Savaşı’ndan Otuz Yıl Savaşları’na, Birinci Dünya Savaşı’ndan Türk Kurtuluş Savaşı’na, İkinci Dünya Savaşı’ndan Kore Savaşı’na, İran-Irak Savaşı’ndan Körfez Savaşı’na kadar tarih boyunca yapılmış pek çok savaşı doğurduğu önemli sonuçlarıyla birlikte taraflarını ve bulunduğu bölgeyi nasıl etkilediği anlatılıyor.
Anahtar kelime
Tarih, Savaşlar, Kadeş Savaşı, Kavimler Göçü, Yermük Savaşı, Talas Savaşı, Malazgirt Savaşı, Dandanakan Savaşı, Kösedağ Savaşı, Mercidabık Savaşı, Mohaç Savaşı, I. Dünya Savaşı, Iı. Dünya Savaşı, Vietnam Savaşı, Kore Savaşı

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
bir-dervis-yolculuga-cikar-bir-daha-donmemek-uzere-9786050844634.jpg

Bir Derviş Yolculuğa Çıkar, Bir Daha Dönmemek Üzere

Timaş Tarih
55.00 TL
Yeni
Popüler
bir-harf-bir-medeniyet-mim-kitabi-9786050842746.jpg

Bir Harf Bir Medeniyet: Mim Kitabı

Timaş Tarih
60.00 TL