zaman-yolculari-canakkale-savasinda-9786050819274.jpg
Popüler
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Zaman Yolcuları Çanakkale Savaşı'nda

Bir zaman makinesiyle geçmişe yolculuk edeceğiniz bu macerada Çanakkale ruhunu iliklerinize kadar hissedeceksiniz.
Marka: İlk Genç Timaş
Kitaplık: İlk Gençlik
Diziler: Özgür Romanlar
Sayfa / Ebat: 192s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı: Mart’15 / Nisan’21
Baskı Sayısı: 10
ISBN: 978-605-08-1927-4
Barkod: 9786050819274
30.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak
Alp’in annesinin ve babasının bir patlamada öldüğü sanılmaktadır. Zaman içerisinde bulduğu ipuçları Alp’i onların yaşadığına dair umutlandırır. Ancak onları bulmak sandığı kadar kolay değildir. Bunun için bir zaman makinesiyle geçmişe yolculuk yapması gerekmektedir! Sıra arkadaşı olan Alp ve Ahmet henüz arkadaşlıklarının başında sonu bilinmeyen ancak bir o kadar da heyecanlı bir maceraya atılır. Alp’in annesini ve babasını bulmak için Çanakkale Savaşı’nın en hararetli günlerine giderler. Orada Seyit Onbaşı’dan, Ezineli Yahya Çavuş’a; Yüzbaşı Hakkı Bey’den, Saka Hüseyin’e kadar birçok Çanakkale kahramanıyla tanışırlar ve Çanakkale ruhunu iliklerine kadar hissederler. Artık bu kahramanlar onların hayatına ışık tutacaktır. Peki, iki arkadaş Alp’in annesini ve babasını bulabilecekler mi?
Editörün görüşü
Zaman Yolcuları Çanakkale Savaşı’nda gençlere tarih bilinci kazandırmayı amaçlıyor. Bir zaman makinesiyle geçmişe yolculuk eden Ahmet ve Alp’in maceralarıyla Çanakkale Savaşı’nı yeniden yaşıyor gibi hissedeceksiniz. Çanakkale Savaşı’nın en hararetli günlerinde Seyit Onbaşı’dan Ezineli Yahya Çavuş'a; Yüzbaşı Hakkı Bey'den Saka Hüseyin'e kadar birçok Çanakkale kahramanıyla tanışacağınız bu macerada Çanakkale ruhunu iliklerinize kadar hissedeceksiniz.
En önemli cümle
"Bu uzun bir hikâye ama anlatacak epey zamanımız var. Nereden başlayalım?"
Bu kitap neden önemli
Gençlere tarih bilinci kazandırıyor. Çanakkale Savaşı’nın Türk milleti için önemini hatırlatıyor. Kahramanlıklarıyla bir milletin hayatını değiştiren Seyit Onbaşı, Ezineli Yahya Çavuş, Yüzbaşı Hakkı Bey, Saka Hüseyin gibi birçok  Çanakkale kahramanını okurlara tanıtıyor. Çanakkale ruhunu iliklerinize kadar hissettirecek duygu yüklü bir roman.
Anahtar kelime
Macera, Aile, Kahramanlık, Savaş, Milliyetçilik, İtilaf, İttifak, Devletler

Diğer kitaplara göz atın