Bir Alimin Günlüğü - Timaş Yayınları

bir-alimin-gunlugu-9786059778848.jpg
Popüler
INSTAGRAM PAYLAŞIMLARI

Bir Alimin Günlüğü

Olup bitene basiret gözüyle bakan, sonuçlarını daha baştan görür de bunlardan yararlanmayı ve zararlarından da korunmayı bilir.
Marka: Sufi Kitap
Kitaplık: Sufi Kitaplığı
Diziler: Tasavvuf Klasikleri
Sayfa / Ebat: 544s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Haziran’19 / Kasım’21
Baskı Sayısı: 4
Tercüman:
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-605-9778-84-8
Barkod: 9786059778848
Üst Başlık: Gördüklerim, Düşündüklerim, Eleştirilerim, Öğütlerim
Orijinal Dil: Arapça
120.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Bu eser, engin ilmi ve ilgi çeken görüşleriyle sadece İslâm dünyasında değil, Batı âleminde de kendini kabul ettirmiş bilge bir âlimin eseridir. Diğer Avrupa dilleri bir yana, sadece Fransızcaya üç kere çevrilmiştir.

Yazar, 20 sene boyunca tuttuğu notları, günlükleri, değerlendirmeleri, şahit olduğu ibret verici hikâyeleri ve öğütleriyle 850 yıl öncesinden günümüze ışık tutuyor. 

İbnü’l-Cevzî, kendi gözlemlerinden hareketle, insanoğlunun farklı yönlerini gözler önüne seriyor, o yüzden de halk kesiminden en yüksek düzeydeki ilim ve fikir adamına kadar herkese sesleniyor. 

Bu eser, döne döne okuma isteği uyandıran, vazgeçilmez bir başucu kitabıdır.

Zevkle okunacak, çok şey öğrenilecek bu kitabın sayfalarına öylesine bir göz gezdirmek bile insana, ihtiyaç duyduğu huzurun ve mutluluğun tatlı nefesini hissettirecektir.

Editörün görüşü
Kitap; İbnü'l-Cevzî'nin dönemindeki ilim erbabının çalışmalarına dair düştüğü şerhleri, ilimler bağlamında kendi önermelerini ve tezlerini, incelemelerini, kritiklerini ve en önemlisi kendi hayatından çıkarımlarını içeriyor. Bu bakımdan hem otobiyografik hem de bir metodik kitap mahiyetinde.
En önemli cümle
"Aklın askerleri iyiliğe imrendirme, kötülükten de çekindirme yoluyla güçlendirilir."
Bu kitap neden önemli
Asırlar aşan bir âlimin kendi hayatında yaşadıklarını ve bunlardan çıkardığı dersleri konu edinen bu kitap erbabının son derece istifade edeceği bir muhtevaya sahiptir. Günlük olarak başlık atılan bu kitap haddizatında bir çeşit "Talimu'l-Müte'allim" geleneğini yansıtıyor.
Anahtar kelime
İslam, Tasavvuf, Sufizm, İbnü'l-Cevzî, Otobiyografi, Günce, Gelenek, Hatırat

Diğer kitaplara göz atın

Yeni
Popüler
kalbin-halleri-9786257949613.jpg

Kalbin Halleri

İmam Gazâlî
Sufi Kitap
35.00 TL