Devekuşu Oteli - Timaş Yayınları

devekusu-oteli-9786257340106.jpg

Devekuşu Oteli

Dünyanın en trajikomik cinayet soruşturmasıyla çalkalanan Devekuşu Oteli’ne hoş geldiniz!
Marka: Portakal Kitap
Kitaplık: Edebiyat Kitaplığı
Diziler: Roman
Sayfa / Ebat: 216s. / 13,5x21
İlk ve Son Baskı: Ekim’21 / Ekim’21
Baskı Sayısı: 1
Kapak Tasarım:
ISBN: 978-625-7340-10-6
Barkod: 9786257340106
120.00 TL

KDV Dahil Fiyat

Arka kapak

Köyceğiz’in en tenha köşesinde, hayvanlarla ve ilginç misafirlerle dolu Devekuşu Oteli’ne hoş geldiniz!

Sadece iyi niyetli ve sembolik bir güvenlik kulübesiyle korunan bu otel, 21 numaralı odasında işlenen cinayetle dünyanın en trajikomik soruşturmasına ev sahipliği yapmak zorunda kalır. Tek hobisi depresyondaki rakunuyla ilgilenmek ve otelin arka bahçesinde yaşayan zebradan papağana çeşit çeşit hayvanla sohbet etmek olan bahtsız resepsiyonist İpek, bu cinayete şahit olunca kendini olayların tam ortasında bulur. Ardından İstanbul’dan gelen yirmi dört yıllık komiser Serim Düğüm, bütün “deneyimleriyle” cinayeti aydınlatmak için kolları sıvayınca işler iyice çığırından çıkar ve İpek’in talihsiz serüveni daha da “acıklı” bir hal alır.

İpek kargaşanın, yanlış anlaşılmaların ve komedinin dinmediği hayvanlarla dolu bu otelde kendini içine düştüğü kördüğümden kurtarabilecek midir?

İlk romanı Yıldızlar Arası Dinlenme Tesisi’yle okurların ilgisini kazanan genç yazar Elif İşleyen, Devekuşu Oteli’nde okuru dünyanın en absürt cinayet soruşturmasının bir parçası olmaya davet ediyor!

En önemli cümle
Nereden bakarsan bak hatalarla dolu bir cinayetti bu. Kötü ve özensiz.
Bu kitap neden önemli
Genç yazar Elif İşleyen, güncel edebiyatta örneğine az rastladığımız absürt mizahı polisiyeyle harmanlayarak eğlenceli ve heyecanı yüksek bir roman ortaya koyuyor. Devekuşu Oteli, iklim krizinin sonuçlarıyla boğuştuğumuz bugünlerde bir orman yangınının etrafında şekillenen kurgusuyla krize dikkat çekiyor, çevreye duyarlı bir duruş sergiliyor.
Anahtar kelime
Soruşturma, Cinayet, Komedi, Mizah, Yangın, Hayvanlar, Polisiye, Dedektif, Roman, Doğa, Çevre

Diğer kitaplara göz atın